RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Współpracownica Hołowni: Sfinansował konwencję z własnych pieniędzy

– Nie jesteśmy tutaj żadną stroną, jesteśmy jedynie przestrzenią wynajętą na spotkanie – powiedziała rzecznik teatru (fot. PAP/Adam Warżawa)

Szymon Hołownia wykorzystał autorskie spotkanie z czytelnikami, aby ogłosić swój start w wyborach prezydenckich. – Nie wnikaliśmy w przebieg wydarzenia, gdyż nie byliśmy jego organizatorem – poinformowała rzeczniczka Teatru Szekspirowskiego Magdalena Hajdysz.

Radni PiS pytają o szczegóły sfinansowania konwencji Hołowni w Gdańsku. Miasto odpowiada

Lokalni radni PiS złożyli interpelację do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Pytają w niej, ile zapłacono za wynajęcie sali w Gdańskim...

zobacz więcej

Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że zamierza kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 r. Radni Prawa i Sprawiedliwości: Andrzej Skiba oraz Przemysław Majewski złożyli w gdańskim magistracie pismo, w którym poprosili o odpowiedź na pytania, kto był organizatorem wydarzenia w Teatrze Szekspirowskim oraz na jakich zasadach i za jaką kwotę Teatr udostępniono przestrzeń organizatorowi wydarzenia. Zapytali również, czy miasto Gdańsk je dofinansowywało.

Rzecznik prezydenta Gdańska Daniel Stenzel poinformował, że miasto nie było w żadnym stopniu organizatorem wydarzenia „Dlaczego i po co? – spotkanie autorskie” i nie przeznaczyło na ten cel żadnych pieniędzy, a wszystkie wydatki pokrył sztab kandydata.

Rzeczniczka Teatru Szekspirowskiego Magdalena Hajdysz powiedziała, że Szymon Hołownia osobiście wynajął salę w gmachu teatru, aby zorganizować tam spotkanie autorskie z czytelnikami.

– Pan Szymon Hołownia wynajął odpłatnie przestrzeń teatru, aby zorganizować spotkanie autorskie pod hasłem „Dlaczego i po co?”. Było ono zamknięte i wymagało wcześniejszej rejestracji uczestników. Po części wstępnej pan Hołownia, z tego co wiem, podpisywał egzemplarze swojej książki. Jeśli chodzi o koszty, zostały one objęte w umowie klauzulą poufności, tak że nie mogę udzielić na ten temat żadnych informacji – mówiła Hajdysz.

„Hołownia to kandydat wpływowych mediów, które widzą nieporadność PO”

Choć Szymon Hołownia prezentuje się jako kandydat niezależny, obywatelski, poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński ma co do tego wątpliwości. –...

zobacz więcej

Zastrzegła, że Teatr Szekspirowski nie był organizatorem wydarzenia, na którym Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich.

– Nie jesteśmy tutaj żadną stroną, jesteśmy jedynie przestrzenią wynajętą na spotkanie. Podpisując umowę nie wnikaliśmy w szczegóły programu wydarzenia, tego co będzie się na nim odbywało – powiedziała Hajdysz.

Współpracownica Szymona Hołowni Anna Mazurek potwierdziła, że były prezenter telewizyjny wynajął salę, aby zorganizować tam spotkanie autorskie.

– Sala główna Teatru została wynajęta na podstawie umowy najmu zawartej pomiędzy Gdańskim Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku a przedsiębiorcą, Szymonem – mówiła.

Dodała, że wszelkie koszty związane z organizacją wydarzenia poniósł Hołownia korzystając z własnych środków finansowych.

źródło:
Zobacz więcej