RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Marceli C. z zarzutami zabójstwa rodziny. Nowe okoliczności

Mężczyzna przyznał się do zbrodni (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem postawiła prokuratura 18-letniemu Marcelemu C., który jest podejrzany o zabójstwo rodziców i siedmioletniego brata. Do zbrodni doszło z niedzieli na poniedziałek w domu jednorodzinnym w Ząbkowicach Śląskich.

Krwawy mord na Śląsku. 18-letni Marceli siekierą zabił rodziców i brata

W Ząbkowicach Śląskich w nocy z niedzieli na poniedziałek 18-letni Marceli C. zamordował z użyciem siekiery swoich rodziców i 7-letniego brata. Po...

zobacz więcej

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk, 18-latkowi prokurator postawił trzy zarzuty.

– Zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem rodziców i brata. W przypadku rodziców podejrzany dokonał zabójstwa w celu uzyskania korzyści majątkowych, ponieważ zabrał z domu około 10 tys. Złotych – powiedział prokurator.

Dodał, że C. przyznał się do winny i opisał przebieg zdarzenia. Prokuratura skieruje teraz do Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śl. wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Prokurator Orepuk przekazał, że narzędziem zbrodni była siekiera. Nastolatek wskazał miejsce jej ukrycia oraz miejsce, w którym po zabójstwie spalił swoją odzież.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że C. w chwili popełnienia zbrodni nie był pod wpływem środków odurzających. – Czekamy jeszcze na wyniki badania krwi – dodał prokurator.

We wtorek prokuratura skieruje do Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śl. wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Odbędzie się też sekcja zwłok ofiar.

źródło:

Zobacz więcej