RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radni PiS pytają o szczegóły sfinansowania konwencji Hołowni w Gdańsku. Miasto odpowiada

Rzecznik prezydent Gdańska zapewnia, że konwencja została sfinansowana ze środków sztabu Hołowni (fot. PAP/Adam Warżawa)

Lokalni radni PiS złożyli interpelację do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Pytają w niej, ile zapłacono za wynajęcie sali w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w którym odbyła się niedzielna konwencja Szymona Hołowni i czy wydarzenie zostało dofinansowane przez miasto.

Politolog: Start Hołowni zaszkodzi PO. To kanibalizacja w opozycji

– Szymon Hołownia to kandydat mediów. I to mediów określonych. Może to być wyraz braku wiary tych mediów w kandydatów zgłaszanych w kręgu PO –...

zobacz więcej

Na konwencji zorganizowanej w Gdańsku publicysta Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich. Gdańscy radni PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skib chcą wiedzieć, za jaką kwotę i na jakich zasadach udostępniono jego sztabowi salę teatru, w której zorganizowano wydarzenie.

Majewski podkreśla, że celem interpelacji nie jest polityczne przykrycie wystąpienia Hołowni, ponieważ wysłano ją już w piątek, a więc jeszcze przed konwencją.

– Liczyliśmy, że do tego czasu pojawią się informację na temat zasad udostępniania GTS (Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – red.), niestety tak się nie stało – powiedział Majewski w rozmowie z portalem Onet.pl.

Polityk podkreślił również, że „Hołownia nie odpowiedział na konwencji na pytania dotyczącego finansowania jego kampanii”, a transparentność jest w tym przypadku bardzo ważna. – Jawność finansów jest tez istotna dla władz miasta Gdańska – dodał.

W rozmowie z Onetem rzecznik prezydent Gdańska Daniel Stenzel zapewnił, że konwencja została sfinansowana ze środków sztabu Hołowni. Zaznaczył, że „organizatorzy tego spotkania, podobnie jak organizatorzy innych wydarzeń, zastrzegli sobie szczegóły dotyczące kosztów wynajmu", ale w przypadku podobnych wydarzeń za wynajęcie sali trzeba zapłacić 15-20 tys. zł, nie licząc obsługi technicznej.

źródło:
Zobacz więcej