RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wałęsa mówi o swojej śmierci, podaje datę. „Jak będę dłużej żył, nie będę zadowolony”

Były prezydent oznajmił, ile lat mu zostało (fot.arch.PAPDPA//Boris Roessler)

– Jeszcze z pięć lat przetrzymam i więcej żywota nie planuję na tym świecie. Tak, daję sobie pięć lat życia – powiedział były prezydent Lech Wałęsa. Jak dodał, „tu na tym świecie jestem już znudzony, ale tam mnie nie chcą jeszcze”.

„Widząc problemy PSL chciałem podać im pomoc”. Wałęsa przeprasza i tłumaczy

Nie atakowałem Platformy Obywatelskiej; widząc problemy PSL chciałem podać im pomoc – napisał na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa. W niedzielę...

zobacz więcej

Lech Wałęsa pod koniec listopada przeszedł operację usunięcia zaćmy. W rozmowie z „Super Expressem” stwierdził, że planuje „pożyć” jeszcze pięć lat.

– Jak mi zdrowie pozwoli, to mam zaplanowane wyjazdy za granicę na najbliższe pięć lat. Chodzi o wykłady, spotkania. Na brak roboty nie narzekam – opowiada.

– Jeszcze z pięć lat przetrzymam i więcej żywota nie planuję na tym świecie. A co do mojego wzroku, to jakoś tam widzę. Mam 76 lat plus jeszcze pięć – wie pan, w mojej rodzinie nikt tak długo nie żył, ja i tak najdłużej żyję z naszej rodziny! I daję sobie jeszcze 5 lat życia. A jak będę dłużej żył, to nie będę wtedy zadowolony – powiedział polityk.

Na koniec dodał, że jest już „spakowany” i oczekuje „na przejście”. – A życie przeżyłem raz na wozie, a raz pod wozem… Ja chcę nowości widzieć, oczekuję na przejście. Tu na tym świecie jestem już znudzony, ale tam mnie nie chcą jeszcze… – wyznał.

źródło:
Zobacz więcej