RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radny złoży zawiadomienie na Trzaskowskiego. Chodzi o możliwość poświadczenia nieprawdy

Dariusz Lasocki zarzuca urzędowi miasta kłamstwo w sprawie wydatkowania środków na deklarację LGBT (fot. PAP/Rafał Guz)

Stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Lasocki złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości poświadczenia nieprawdy przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o odpowiedź na interpelację, w której urząd miasta zapewnił, że nie wydawał pieniędzy na realizację deklaracji LGBT.

„Dużo tych igieł rozdano za pieniądze z budżetu Warszawy?”

Sebastian Kaleta przedstawił w poniedziałek przed warszawskim ratuszem raport, w którym przekonuje, że z publicznych pieniędzy warszawskiego...

zobacz więcej

– Złożę zawiadomienie do prokuratury o poświadczeniu nieprawdy przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Choć odpowiedź na interpelację przygotowują urzędnicy, to jednak prezydent to firmuje – zapowiedział radny Lasocki.

Chodzi o odpowiedź na interpelację dotyczącą finansowania z budżetu miasta realizacji zapisów tzw. deklaracji warszawskiej dotyczącej polityki wobec osób LGBT. Lasocki pytał m.in. o wsparcie finansowe dla organizacji lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów i o realizację programów edukacji seksualnej w szkołach.

Urząd miasta odpowiedział w piśmie z 4 grudnia, że dotychczas nie zostały wydatkowane i zaplanowane do wydatkowania żadne środki finansowe na wdrażanie zapisów wynikających z deklaracji warszawskiej. Urząd stwierdził też, że do tej pory nie były prowadzone żadne zajęcia ani programy realizujące zapisy deklaracji, których odbiorcami byliby uczniowie/dzieci.

W ocenie radnego PiS odpowiedzi te są nieprawdziwe. Lasocki powołał się na raport opublikowany w poniedziałek przez posła i wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kaletę. Według niego z fragmentarycznej oceny dotyczącej kilku organizacji LGBT wynika, że łączna kwota dofinansowań tych podmiotów w latach 2017-19 wyniosła ok. 7 mln zł.

Z Youtube zniknął kanał fundacji popularyzującej „chemsex”. Dotuje ją warszawski ratusz

Z Youtube zniknął kanał „Męskie branie”, prowadzony przez pozarządową organizację Fundacja Edukacji Społecznej. Sama fundacja w swoich materiałach...

zobacz więcej

Jak wskazał Lasocki, z materiałów opublikowanych przez Kaletę wynika także, że jedna z organizacji LGBT prowadziła szkolenia dotyczące edukacji seksualnej dla nauczycieli.

– Jeżeli nauczyciele uczestniczą w takich szkoleniach, to po to, aby później tę wiedzę wykorzystać w szkole – powiedział. Podkreślił, że nie godzi się na takie działania nie tylko jako radny, ale również jako ojciec dzieci objętych nauczaniem.

Poseł Sebastian Kaleta zamieścił w internecie raport o działalności niektórych organizacji korzystających z dotacji m. st. Warszawy pt. „Gdzie trafiają pieniądze warszawiaków?”

Zastępca rzecznika prasowego Urzędu m.st. Warszawy Ewa Rogala poinformowała w reakcji na publikację, że „ratusz rozważa kroki prawne wobec osób, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, manipulują faktami, wywołując atmosferę zastraszenia”.

źródło:

Zobacz więcej