Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Posłanka PO o wyborcach: Suweren wybrał program „świnia plus”. Internauci komentują

Tweet był krytykowany również przez osoby, które popierają działalność posłanki (fot. PAP/Waldemar Deska)

„Zachęcanie do dłuższej aktywności zawodowej – tak! Ale ustawowe podniesienie wieku emerytalnego – nie!” – zapewniła na Twitterze posłanka PO i była wiceminister finansów Izabela Leszczyna. Dodała, że jej partia prezentowała podczas kampanii projekt ustawy, która umożliwia spełnienie tych warunków, ale „suweren wybrał program świnia plus”.

Posłanka PO: Nie zdradzę naszych pomysłów, bo PiS je nam ukradnie i wprowadzi

– Proszę mi wierzyć, Platforma Obywatelska ma świetny pomysł na wyższą płacę i niższe podatki, ale nie namówi mnie pani, żebym go teraz...

zobacz więcej

Posłanka uważa, że ustawowe podnoszenie wieku emerytalnego nie jest konieczne, ponieważ „Polacy są mądrzy i będą chcieli dłużej pracować, bo chcą mieć wyższe emerytury.”

Wpis Leszczyny o suwerenie wybierającym „program świnia plus” spotkał się jednak z krytyką internautów. „Tym wpisem udowadnia Pani, że PO nigdy nie powinna ponownie sięgnąć po władzę” – napisał jeden z komentujących. Inni zwracali uwagę, że stosowanie takich określeń jest nieuprzejme i zniechęca do siebie potencjalnych wyborców PO. Tweet był krytykowany również przez osoby, które przyznały, że popierają działalność Leszczyny.

źródło:
Zobacz więcej