Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich

O tym, że Hołownia może wystartować w wyborach prezydenckich, mówiło się od kilku tygodni (fot. Facebook/Szymon Hołownia)

Szymon Hołownia podjął decyzję o kandydowaniu na prezydenta RP. Dziennikarz poinformował o tym na konwencji zorganizowanej w Gdańsku. – Słowa już były, czas działać. Powiem to po raz pierwszy. Na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory mające wyłonić prezydenta RP. Chcę w nich kandydować – mówił. Wydarzenie transmitowane było w Polsat News.

„Hołownia to kolejny produkt fabryki, która wyprodukowała Biedronia, Petru, Palikota”

– Mam nadzieję, że coraz więcej Polaków będzie wiedziało, że to jest nieświeży, odgrzewany, pomielony kotlet, obsypany nową panierką – na nowo...

zobacz więcej

– Pokornie proszę, byście powierzyli mi funkcję stróża naszej narodowej wspólnoty. (…) To wam chcę przez najbliższe pół roku opowiedzieć o Polsce moich marzeń – powiedział Hołownia.

– My naprawdę idziemy wygrać te wybory – dodał, mówiąc, iż chce przekonać miliony Polaków, że „niemożliwe jest możliwe, że prezydent może być prezydentem wszystkich obywateli”.

Hołownia podziękował również za słowa wsparcia, ale i tym, „którzy odradzali tę decyzję”.

Na Twitterze dziennikarza wp.pl Michała Wróblewskiego pojawiło się zdjęcie Hołowni z miejsca dzisiejszej konwencji, na którym rozmawia on z byłym ministrem w kancelarii Donalda Tuska Jacek Cichocki. „Nie byle jaki minister, bo i koordynator służb specjalnych, a wcześniej sekretarz kolegium do ich spraw” – skomentował jeden z internautów.

– Przyjechałem jako sympatyk – miał deklarować Cichocki.

Decyzję dziennikarza komentują szeroko na Twitterze również inni internauci.

źródło:
Zobacz więcej