RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje aktorka Hanna Polk

Data pogrzebu jest jeszcze nieznana (fot.PAP/Andrzej Wiktor)

Polska aktorka Hanna Polk nie żyje. Smutną wiadomość o śmierci aktorki przekazała za pośrednictwem Facebooka jej siostra.

Nie żyje legendarna aktorka. Mutafowa odeszła w wieku 97 lat

W wieku 97 lat odeszła legendarna aktorka Stoyanka Mutafova. Bułgarka wystąpiła w ponad 100 przedstawieniach teatralnych oraz 25 filmach. Z powodu...

zobacz więcej

„Moi Drodzy, to smutny dla mojej rodziny fakt. W wieku 56 lat, dnia 4 grudnia 2019 roku odeszła nagle od nas moja jedyna siostra Hanna Wrycza–Kurkowska zawodowo znana jako Hanna Polk” – poinformowała na Facebooku siostra aktorki, Aleksandra Maria Zdrojewska.

„Data pogrzebu nie jest jeszcze znana. „O tej dacie powiadomię trochę później w klepsydrach i nekrologu oraz tu na fb. Dziękujemy za złożone nam wyrazy współczucia” – dodała siostra aktorki.

Hanna Polk zadebiutowała w 1985 r. w spektaklu „Maria Woyzeck” w łódzkim Teatrze Studyjnym '83. W tym samym czasie pojawiła się również miniserialu „Żuraw i czapla”.

Następnie zagrała m.in. w filmach „Lawa” (1989), „Bal na dworcu w Koluszkach” (1989), „Seszele” (1990), „Pokuszenie” (1995), „Żurek” (2003) oraz „Powidoki” (2016) ​.

Pierwszym mężem Hanny Polk był aktor Piotr Polk. Drugim zaś Marek Kurkowski, który w 2010 r. zmarł.

źródło:
Zobacz więcej