RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Andrzej Duda: Radia Maryja staje w obronie dobrego imienia Polski

W Toruniu odbyły się obchody 28. rocznicy powstania Radia Maryja (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Radia Maryja współtworzy demokratyczny pluralizm opinii. Korzystając z wolności słowa, odważnie i suwerennie – realnie tę wolność umacnia – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 28. rocznicy powstania rozgłośni, które odbyły się w sobotę w Toruniu.

„Rodzina Radia Maryja jest prawdziwą obywatelską wspólnotą”

Rodzina Radia Maryja jest prawdziwą obywatelską wspólnotą, której spoiwem jest przywiązanie do wartości chrześcijańskich i umiłowanie ojczyzny –...

zobacz więcej

Punktem kulminacyjnym była uroczysta msza święta w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema, której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

List Andrzeja Dudy odczytał minister w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

„W całej Polsce jest tylko jedno takie radio. Rozgłośnia, której sama nazwa, czyli imię jej Najświętszej Patronki wzbudza głęboki szacunek i żywe uczucia” – podkreślił prezydent. Dodał, że Radio Maryja jest rodziną, która łączy się w modlitwie we wzajemnych intencjach oraz w intencji ojczyzny, a także pomaga potrzebującym.

„Zdecydowanie staje w obronie dobrego imienia Polski oraz chrześcijańskich i uniwersalnych wartości, na których opiera się cywilizacja europejska. (...) Tworzy przestrzeń duchowej i intelektualnej formacji, a jednocześnie niezależne, fachowe źródło informacji” – napisał prezydent Duda.

W obchodach wzięli udział m.in.: wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, a także kilkudziesięciu parlamentarzystów i przedstawiciele władz lokalnych.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r.

źródło:

Zobacz więcej