„Dama z gronostajem” zmieni miejsce ekspozycji

Uroczyste otwarcie muzeum 19 grudnia, a dama będzie ostatnim obiektem dowiezionym do Pałacu Książąt Czartoryskich (fot. PAP/ P.Kula)

To już ostatni weekend, kiedy można zobaczyć „Damę z gronostajem” w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie. Za kilka dni obraz Leonarda da Vinci ma powrócić do swojej stałej siedziby, czyli do Muzeum Książąt Czartoryskich.

Leonardo w Luwrze. Wystawa prac mistrza w pięćsetlecie śmierci

W paryskim Luwrze otwarto wystawę arcydzieł Leonarda da Vinci i prac innych artystów epoki. Francuskie media okrzyknęły ją „ekspozycja stulecia”....

zobacz więcej

Portret Cecylii Gallerani, znanej jako Dama z gronostajem będzie można podziwiać już od 20 grudnia w świeżo odremontowanych salach Pałacu Czartoryskich przy ul. Pijarskiej w Krakowie.

Uroczyste otwarcie muzeum odbędzie się 19 grudnia, a dama będzie ostatnim obiektem dowiezionym do Pałacu Książąt Czartoryskich.

„Dama z gronostajem”, którą oglądać będzie można na drugim piętrze w Pałacu Książąt Czartoryskich, obok Sali Polskiej, zyska nową gablotę dla swojego obrazu. To będzie jedna z najnowocześniejszych konstrukcji na świecie, bardzo skomplikowana, gwarantująca kompletne bezpieczeństwo obrazu w przypadku jakiegokolwiek wydarzenia losowego. Zajmie ona jedną piątą pomieszczenia, w którym będzie prezentowana.

​ ​

źródło:
Zobacz więcej