RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W rejonie Oświęcimia doszło do kilkunastu kolizji samochodowych

Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków pogodowych (fot.arch.PAP/Leszek Szymański)

Do kilkunastu kolizji doszło w sobotę rano na drogach powiatu oświęcimskiego. Wszystkie wynikały z bardzo trudnych warunków – powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. W najpoważniejszej: w Chełmku, uszkodzone został cztery pojazdy.

Tragiczny wypadek pod Lublinem. Zginęli młodzi mężczyźni

Dwie osoby zginęły, a dwie kolejne zostały ranne w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na dk 19 w miejscowości Strzeszkowice Duże - poinformował...

zobacz więcej

– W Chełmku kierowca samochodu osobowego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby udzielić pomocy kobiecie, która wywróciła się na chodniku. Jadąca za nim ciężarówka zaczęła hamować i wpadła w poślizg uderzając w osobówkę. Kierowca autobusu, który jechał za nimi próbując je ominąć, również wpadł w poślizg, zjechał z jezdni uderzając w sklep, a następnie w przystanek autobusowy. Za autokarem jechała kolejna ciężarówka, której kierowca próbując uniknąć najechania na pojazdy uderzył w słup energetyczny – zrelacjonowała Jurecka.

Policjantka poinformowała, że w wyniku zdarzenia nikt z jadących pojazdami nie został poszkodowany. – Stłuczeń doznała jedynie piesza, która wywróciła się na chodniku – dodała.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz pracownicy energetyki.

– Apelujemy o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych. Nawierzchnia drogi w czasie opadów deszczu i śniegu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg – przypomniała Jurecka.

źródło:

Zobacz więcej