RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sześciu górników poszkodowanych w wyniku wypadku podziemnej kolejki

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala (fot. Shutterstock/Daniel Jedzura)​

Sześciu górników zostało niegroźnie poturbowanych w wyniku piątkowego wypadku podziemnej kolejki, przewożącej pracowników w zakładzie górniczym Sobieski w Jaworznie (Śląskie). Po badaniach w szpitalu wszyscy poszkodowani zostali wypisani do domu.

Wstrząs w kopalni Murcki-Staszic. Jeden górnik poszkodowany

Jeden górnik został poszkodowany wskutek porannego wstrząsu w należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni Murcki-Staszic w Katowicach –...

zobacz więcej

– W trakcie postoju pociągu osobowego nastąpiło najechanie na ostatni wóz składu tego pociągu lokomotywą elektryczną – podało w sobotnim raporcie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Kopalnia Sobieski w Jaworznie należy do spółki Tauron Wydobycie. Jej rzecznik Daniel Iwan poinformował, że wypadek miał miejsce w piątek po południu 500 metrów pod ziemią w przekopie Byczyna w rejonie szybu Piłsudski.

– Wstępne ustalenia wskazują, że do wypadku doszło w czasie transportu załogi przewozem lokomotywowym, na skutek uderzenia w stojący na dworcu skład pociągu osobowego przez nadjeżdżającą lokomotywę elektryczną – podał rzecznik.

Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu i wyjeździe na powierzchnię, poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Jaworznie. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań wszyscy zostali wypisani z placówki medycznej.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia powołany przez pracodawcę zespół powypadkowy oraz Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach i Państwowa Inspekcja Pracy. Powiadomiono również Prokuraturę Rejonową w Jaworznie.

źródło:

Zobacz więcej