RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Miliony ludzi chce zmiany przewodniczącego PO. Trzeba ich słuchać”

Wydaje mi się, że nasza partia obfituje w osoby, które potrafiłyby partię prowadzić – powiedziała Thun (fot. arch. PAP/Roman Jocher)

Bardzo dużo osób mówi, że w Platformie Obywatelskiej jest potrzebna zmiana przewodniczącego, nie tylko osoby wewnątrz PO, ale ludzie, którzy na nas głosują. To miliony ludzi i trzeba ich słuchać – oceniła w piątek w RMF FM Róża Thun, europosłanka Koalicji Obywatelskiej.

Thun o „komunistach” na listach KE: Kolegom w Parlamencie Europejskim to imponuje

To jest coś, co szalenie imponuje moim kolegom w Parlamencie Europejskim – powiedziała podczas spotkania z wyborcami w Tarnowie europosłanka...

zobacz więcej

– Bardzo wiele osób uważa, że dobrze by było, żebyśmy zmienili szefa mimo tego wszystkiego, mimo tych zasług, które on (red.: Grzegorz Schetyna) ma dla Platformy i dla budowania Koalicji Europejskiej, teraz Koalicji Obywatelskiej – powiedziała europosłanka KO.

– Nie chciałabym, żeby tak to brzmiało, że on się nie nadaje. Tylko ewidentnie od czasu do czasu twarz powinna się zmieniać. To jest zawsze coś dobrego, odświeżającego dla partii, a wydaje mi się, że nasza partia obfituje w osoby, które potrafiłyby partię prowadzić – stwierdziła Thun.

Zapytana o to, co sądzi o kandydaturze Bogdana Zdrojewskiego na szefa PO oceniła, że „bardzo dobrze, że się zgłasza, skoro widzi problemy w Platformie, potrafi je wyraźnie zdefiniować i chce brać za nie odpowiedzialność, żeby poprawić sytuację”.

Wybory nowego szefa PO mają zostać rozpisane 14 grudnia. Tego dnia w przerwie obrad Konwencji Krajowej, która zatwierdzi kandydata partii na prezydenta, ma się zebrać Rada Krajowa, by podjąć decyzję w sprawie wyborów wewnętrznych. Jak na razie deklarację o starcie w wyścigu o fotel lidera PO złożył szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka oraz Bogdan Zdrojewski.

źródło:

Zobacz więcej