RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Africa Eco Race: Team Czachor-Dąbrowski i Miss Polonia ruszają na pomoc potrzebującym

Podczas rajdu będą prowadzone intensywne działania promujące zbiórki (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka, Kryspin Dworak, Leszek Szymański)

Była Miss Polonia Marcelina Zawadzka oraz legendy sportu motorowego Jacek Czachor i Marek Dąbrowski wystartują w wyścigu nawiązującym do tradycji rajdu Paryż–Dakar. Przy okazji będą promować serwis crowdfundingowy prowadzony przez Caritas Polska.

Hollywoodzkie gwiazdy zagrają w filmie polskiego reżysera

W najnowszej produkcji Lecha Majewskiego „Dolina Bogów” występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John...

zobacz więcej

W styczniu na trasę Africa Eco Race 2020, wiodącą z Monte Carlo do Dakaru, wyruszy polska załoga. Znajdą się w niej m.in. sportowcy Jacek Czachor i Marek Dąbrowski, którzy świętują 20. rocznicę pierwszego startu w rajdzie Paryż–Dakar oraz debiutująca w roli kierowcy ciężarówki rajdowej Marcelina Zawadzka – Miss Polonia 2011 i prowadząca programu „Pytanie na śniadanie”. Łączy ich pasja do sportów motorowych i chęć czynienia dobra.

Projekt, do którego przystąpili – „Misja Uratuje Cię”, związany jest z serwisem charytatywnym uratujecie.pl, który prowadzi Caritas Polska. Dzięki tej witrynie będzie można poznać historie potrzebujących, dla których prowadzone są zbiórki i bezpośrednio wpłacać pieniądze. Celem akcji jest dotarcie do jak największej grupy darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych. Podczas rajdu będą prowadzone intensywne działania promujące zbiórki.

Ale zawodnicy nie poprzestaną na namawianiu do wpłat na rzecz potrzebujących. Sami zawiozą do Senegalu mleko w proszku dla dzieci chorych i niedożywionych, pozostających pod opieką ośrodka misyjnego w Dakarze, którym kieruje urszulanka, siostra Ksawera Michalska. Przekażą je 20 stycznia, podczas uroczystego finału akcji.

Rajd Africa Eco Race odbywa się od 2009 r. Powołano go do życia, gdy oryginalny Rajd Paryż-Dakar został przeniesiony na teoretycznie bezpieczniejsze trasy w Ameryce Południowej. Jego szlak wiedzie przez Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię i Senegal. Zawodnicy mają do przejechania ponad 6000 km w trudnych pustynnych warunkach. Obok aut terenowych i ciężarówek, w rajdzie biorą udział motocykle i quady.

źródło:

Zobacz więcej