RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mateusz Morawiecki opowiedział Angeli Merkel o Treblince

Premier Morawiecki i kanclerz Merkel wzięli w piątek udział w uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Podczas wizyty w Polsce mówiłem kanclerz Niemiec Angeli Merkel o Treblince i innych niemieckich obozach, takich jak mało znany „Hasag” w Skarżysku-Kamiennej, gdzie 35 tys. obywateli RP bestialsko zamordowano poprzez niewolniczą „pracę” – podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Merkel: Auschwitz to niemiecki obóz śmierci zarządzany przez Niemców

Oświęcim znajduje się w Polsce, ale w 1939 r. Auschwitz jako część niemieckiej Rzeszy został zaanektowany; Auschwitz to niemiecki obóz śmierci...

zobacz więcej

Premier Morawiecki i kanclerz Merkel wzięli w piątek udział w uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau.

„Mury, baraki, krematoria Auschwitz są niemym świadkiem niemieckich zbrodni. Mówiłem Kanclerz Merkel o Treblince i innych niemieckich obozach” – napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki. Do wpisu dołączył zdjęcie z kanclerz Niemiec.

W uroczystości, która odbyła się na terenie b. obozu Auschwitz-Birkenau uczestniczyli m.in. byli więźniowie – Bogdan Bartnikowski, Barbara Wojnarowska-Gautier i Bronisława Horowitz-Karakulska. Po ceremonii spotkali się oni z kanclerz Merkel.

Wśród uczestników uroczystości był także szef Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder oraz zwierzchnik Centralnej Rady Niemieckich Sinti i Romów Romani Rose.

źródło:

Zobacz więcej