Dwóch Wiedźminów spotka się w Warszawie

Nowy (H. Cavil) i stary (M. Żebrowski) Wiedźmin spotkają się w Warszawie (fot. Yanshan Zhang/Getty Images for Paramount Pictures, arch. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)

Na uroczystą premierę serialu „Wiedźmin” przybędzie nie tylko Henry Cavil, odtwórca tytułowej roli w serialu Netfliksa. Pojawi się też na niej dawny Geralt z Rivii, czyli Michał Żebrowski. 18 grudnia w Warszawie staną więc naprzeciw siebie dwaj Wiedźmini.

„Wiedźmin” pomógł mu pokonać chorobę. Fan złożył podziękowania

„Wiedźmin” to nie tylko jedna z gier fabularnych, jakie kiedykolwiek stworzono. Najwyraźniej pomaga również niektórym graczom w trudnych chwilach....

zobacz więcej

Uroczysta premiera serialu „Wiedźmin” odbędzie się wieczorem 18 grudnia na warszawskim Torze Służewiec. Poza Henrym Cavillem pojawią się na niej między innymi: Freya Allan (wciela się w rolę Ciri), Anja Chalotra (Yennefer) oraz producenci – Lauren Schmidt Hissrich i Tomasz Bagiński. Ale Netflix postanowił zaprosić też Michała Żebrowskiego.

Aktor, który wcielił się w postać Geralta w filmie Marka Brodzkiego z 2001 roku, w produkcji Netfliksa też brał udział, choć na ekranie się nie pojawi. – Obejrzałem już serial, bo podkładałem głos w polskiej wersji i mogę powiedzieć, że ekipa odrobiła lekcję – powiedział Żebrowski.

Wersja „Wiedźmina”, w której głównego bohatera zagrał właśnie Żebrowski, nie zebrała zbyt dobrych recenzji. – Do dzisiaj mam list od Andrzeja Sapkowskiego, w którym on dziękuje mi za rolę – odpowiedział aktor.

Wiadomo już, że będzie drugi sezon „Wiedźmina”. Prace ruszą już na początku 2020 roku w Londynie. Premiera nowych odcinków planowana jest na 2021 rok.

źródło:
Zobacz więcej