RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prawie 6 tysięcy ataków na tle seksualnym. Nowe dane Ubera

W 2018 r. sporządzono 3045 raportów o napaściach seksualnych (fot. Shutterstock/ Tinnakorn jorruang)
W 2018 r. sporządzono 3045 raportów o napaściach seksualnych (fot. Shutterstock/ Tinnakorn jorruang)

Prawie 6 tys. doniesień o napaściach na tle seksualnym odnotowano w Stanach Zjednoczonych w czasie przejazdów zamawianych przez aplikację Uber – podała firma w zaprezentowanym przez siebie raporcie. Materiał dotyczy przejazdów w latach 2017 i 2018. Według firmy ma wykazać jej zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa.

Londyn mówi Uberowi „nie”. Firma straciła licencję na przewóz osób

Władze miejskie Londynu nie przedłużyły firmie Uber licencji na świadczenie usług przewozu pasażerów – poinformował Transport for London. Jako...

zobacz więcej

Z opublikowanego przez firmę Uber raportu wynika, że w 2017 i 2018 roku miało dojść w sumie do 5981 napaści seksualnych. Liczba ta dotyczy w sumie 2,3 mld przejazdów zamawianych przez aplikację Ubera w USA. Firma twierdzi, że 99,9 proc. wszystkich podróży odbyło się bez problemów. Pasażerowie stanowili prawie połowę osób oskarżonych o nadużycia seksualne.

Jak mówi firma, to pierwszy tak kompleksowy raport dotyczący działalności polegającej na realizowaniu przewozów zamawianych z aplikacji pod kątem bezpieczeństwa. Uber zapowiada, że takie raporty będą pojawiać się, co dwa lata.

Firma poinformowała, że obecnie nie ma konkretnych planów opublikowania raportów bezpieczeństwa dla krajów poza USA.

Warto przypomnieć, że bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności przemoc seksualna, stanowiły poważne wyzwanie dla Ubera i jego amerykańskiego rywala Lyft, a także dla chińskiego Didi. W listopadzie londyński regulator transportu ogłosił, że Uber nie otrzyma nowej licencji na prowadzenie działalności po powtarzających się problemach z bezpieczeństwem. Firma odwołała się od wyroku i nadal działa w trakcie procesu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej