RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak strzelca w bazie wojskowej na Florydzie. Są zabici

Co najmniej cztery osoby, w tym napastnik, zginęły w strzelaninie w amerykańskiej bazie wojskowej w Pensacola na Florydzie – poinformowała marynarka wojenna USA w mediach społecznościowych. Sprawcą ataku był członkiem sił powietrznych Arabii Saudyjskiej, który USA przebywał na szkoleniu wojskowym.

Marynarz otworzył ogień w bazie wojskowej. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w środę w bazie wojskowej w Pearl Harbor na Hawajach. Wśród zabitych jest sprawca, żołnierz...

zobacz więcej

Napastnik został unieszkodliwiony już po kilku minutach od ataku – przekazała Amber Southard, rzeczniczka szeryfa hrabstwa Escambia.

Wśród rannych są między innymi dwaj zastępcy szeryfa. Jeden z nich został postrzelony w ramię, a drugi w kolano. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Myślę, że pojawi się wiele pytań związanych z tym, iż sprawca był obcokrajowcem, że był członkiem sił powietrznych Arabii Saudyjskiej, że uczestniczył w szkoleniu tu na naszej ziemi – powiedział gubernator Florydy Ron DeSantis.

Śmierć strzelca potwierdziła marynarka wojenna USA. W twitterowym wpisie poinformowała również o kolejnych trzech ofierach śmiertelnych.

Baza w Pensacola znajduje się na Florydzie w pobliżu granicy stanowej z Alabamą. Jest jedną z najważniejszych baz szkoleniowych lotnictwa marynarki wojennej USA.

Na co dzień stacjonuje w niej ponad 16 tys. żołnierzy; zatrudnionych jest także 7,4 tys. cywilów. To kolejna w tym tygodniu strzelanina w amerykańskiej bazie wojskowej. W środę w Pearl Harbor na Hawajach żołnierz marynarki wojennej otworzył ogień, zabijając dwie osoby. Po ataku popełnił samobójstwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej