RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak strzelca w bazie wojskowej na Florydzie. Są zabici

Co najmniej cztery osoby, w tym napastnik, zginęły w strzelaninie w amerykańskiej bazie wojskowej w Pensacola na Florydzie – poinformowała marynarka wojenna USA w mediach społecznościowych. Sprawcą ataku był członkiem sił powietrznych Arabii Saudyjskiej, który USA przebywał na szkoleniu wojskowym.

Marynarz otworzył ogień w bazie wojskowej. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w środę w bazie wojskowej w Pearl Harbor na Hawajach. Wśród zabitych jest sprawca, żołnierz...

zobacz więcej

Napastnik został unieszkodliwiony już po kilku minutach od ataku – przekazała Amber Southard, rzeczniczka szeryfa hrabstwa Escambia.

Wśród rannych są między innymi dwaj zastępcy szeryfa. Jeden z nich został postrzelony w ramię, a drugi w kolano. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Myślę, że pojawi się wiele pytań związanych z tym, iż sprawca był obcokrajowcem, że był członkiem sił powietrznych Arabii Saudyjskiej, że uczestniczył w szkoleniu tu na naszej ziemi – powiedział gubernator Florydy Ron DeSantis.

Śmierć strzelca potwierdziła marynarka wojenna USA. W twitterowym wpisie poinformowała również o kolejnych trzech ofierach śmiertelnych.

Baza w Pensacola znajduje się na Florydzie w pobliżu granicy stanowej z Alabamą. Jest jedną z najważniejszych baz szkoleniowych lotnictwa marynarki wojennej USA.

Na co dzień stacjonuje w niej ponad 16 tys. żołnierzy; zatrudnionych jest także 7,4 tys. cywilów. To kolejna w tym tygodniu strzelanina w amerykańskiej bazie wojskowej. W środę w Pearl Harbor na Hawajach żołnierz marynarki wojennej otworzył ogień, zabijając dwie osoby. Po ataku popełnił samobójstwo.

źródło:
Zobacz więcej