RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przerażające sceny, ktoś skoczył z balkonu. Wybuch i pożar w wieżowcu [WIDEO]

Do siedmiu wzrosła liczba ofiar wybuchu gazu, do którego doszło w piątek po południu w 12-piętrowym bloku mieszkalnym w Preszowie na wschodzie Słowacji. Dwa ciała znaleziono nad ranem w wyniku przeszukiwania zgliszczy. Jedna z wcześniejszych ofiar to osoba, która usiłowała się ratować, skacząc z balkonu płonącego budynku.

„Polacy znali tę rodzinę”. Mieszkańcy Szczyrku wspominają tragicznie zmarłych sąsiadów

To była znana rodzina w Szczyrku, znana także w świecie narciarskim i snowboardowym, ludzie bardzo mili, otwarci i poważani – w ten sposób...

zobacz więcej

Służby medyczne udzieliły pomocy co najmniej 40 osobom, które zostały ranne.

Z zagrożonego upadkiem budynku ewakuowano wszystkich ludzi, do których strażacy zdołali dotrzeć. Nadal trwają poszukiwania jednej osoby.

6 z 12 pięter budynku, w którym doszło do eksplozji gazu, stoi w płomieniach. Według relacji świadków wybuch, do którego miało dojść w okolicach 9. piętra budynku, może mieć związek z pracami, które na zewnątrz prowadziły firmy gazowe.

Poszkodowanych zostało co najmniej 40 lokatorów bloku.


W gaszeniu pożaru i monitorowaniu sytuacji ze śmigłowców przeszkadza silny wiatr. Według strażaków zawaliła się klatka schodowa w budynku

W piątek na miejsce tragedii przybyli premier Słowacji Peter Pellegrini oraz ministrowie zdrowia i spraw wewnętrznych.Na miejscu strażaków, policjantów i ratowników wspierali skierowani do pomocy żołnierze.

Kondolencje bliskim ofiar przekazała prezydent Słowacji Zuzana Czaputova.

źródło:

Zobacz więcej