RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rasistowski skandal czy niewinny żart włoskiej gazety?

Smalling i Lukaku znaleźli się na kontrowersyjnej okładce włoskiej gazety (fot. Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)

Coraz częściej słychać o rasistowskich incydentach we Włoszech. Ostatnio opinię publiczną wzburzyła okładka „Corriere dello Sport”. Włoski dziennik tłumaczy się, że dwaj ciemnoskórzy piłkarze i tytuł: „Black Friday” to żart.

Legendarny holenderski piłkarz użył na antenie nazistowskiego pozdrowienia

W Holandii głośno o skandalu, który wywołał legendarny zawodnik piłkarskiej reprezentacji Marco van Basten. Były piłkarz, obecnie ekspert sportowy...

zobacz więcej

Podczas spotkań Serie A dochodzi do przykrych incydentów z rasistowskimi podtekstami. Okrzyki, docinki, a nawet rzucanie bananami.

Doświadczali tego m.in. Mario Balotelli, Moise Kean i Romelu Lukaku. Czy okładkę „Corriere dello Sport” można zaliczyć do tej niechlubnej serii?

„Corriere dello Sport” postanowiło w specjalny sposób zapowiedzieć piątkowy mecz ligowy pomiędzy Interem Mediolan a Romą. W czwartek na okładce umieścił sylwetki Romelu Lukaku i Chrisa Smallinga, pomiędzy którymi znalazł się napis „Black Friday”.

Na dziennik spłynęła gigantyczna fala krytyki. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W dzisiejszym wydaniu napisano, że redakcja przez wiele lat broniła wolności i równości. – „Black Friday” jest niewinnym nagłówkiem naszej gazety, która od niemal wieku namiętnie i uparcie broni wartości sportu. A jednak został ostatecznie zamieniony w truciznę przez tych, którzy mają w sobie wiele jadu – stwierdził redaktor naczelny Ivan Zazzaroni.

źródło:
Zobacz więcej