RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koszulka Pelego sprzedana na aukcji za 30 tys. euro

W tej koszulce Pele zagrał ostatni mecz w reprezentacji Brazylii. (fot. Peter Robinson/EMPICS via Getty Images)

Fanów Pelego nie brakuje. Koszulka, w której słynny piłkarz rozegrał swój ostatni mecz w reprezentacji Brazylii, została sprzedana na aukcji w Turynie za 30 tys. euro. Trykot Diego Maradony był dużo tańszy – 7,5 tys. euro.

Doceniony tylko w dwóch krajach. Kto głosował na Lewandowskiego?

Zaledwie 44 punkty zgromadził Robert Lewandowski w plebiscycie Złotej Piłki. Choć za Polakiem znakomity rok, pełen ważnych i pięknych bramek, w...

zobacz więcej

Legendarny brazylijski piłkarz Pele grał w tej koszulce z numerem 10 w meczu Brazylia - Jugosławia w lipcu 1971 r. na stadionie Maracana w Rio de Janeiro. Był to ostatni występ piłkarza w kadrze narodowej, więc trykot ma szczególną wartość.

Licytacja koszulki była punktem kulminacyjnym licytacji pamiątek sportowych, zorganizowanej w Turynie przez dom aukcyjny Bolaffi.

Pod młotek trafiła m.in. koszulka Juventusu należąca do Luciano Spinosiego. Została sprzedana za 9,4 tys. euro. Nieco niższą cenę osiągnęła ta, w której w sezonie 1989/90 grał słynny Argentyńczyk Diego Maradona. Sprzedała się za 7,5 tys. euro.

Wśród licytowanych pamiątek znalazł się też kij bejsbolowy, używany przez Michaela Jordana podczas jego krótkiego doświadczenia z tą dyscypliną sportu. Nie wywołał jednak entuzjazmu wśród licytujących i ostatecznie sprzedał się zaledwie za 425 euro.

źródło:

Zobacz więcej