RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Janusz Dzięcioł zginął „100 metrów od domu”. „Chcieliśmy zamknięcia tego przejazdu”

Chcieliśmy zamknięcia przejazdu kolejowego, na którym dziś rano zginął Janusz Dzięcioł – powiedział sołtys Białego Boru koło Grudziądza Jerzy Czapla. Wyjaśnił, że jest to miejsce o ograniczonej widoczności, a były poseł zginął ok. 100 metrów od domu.

Nie żyje były poseł i gwiazda Big Brothera. Zginął na przejeździe kolejowym

W wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Biały Bór zginął były poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Dzięcioł. W jego auto uderzył pociąg....

zobacz więcej

Były poseł PO zginął rano w wypadku na przejeździe kolejowym koło Grudziądza, co potwierdziła szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka.

– Byłem na miejscu chwilę po wypadku. Janusz zginął 100 metrów od swojego domu. Ten przejazd przez tory kolejowe jest bardzo niewygodny, bo jest to lewoskręt od drogi krajowej nr 55 i on jest nieco pod górkę. Widoczność w tym miejscu jest utrudniona. Dzięki temu przejazdowi można dojechać do domów, które są po drugiej stronie torów. Taki manewr wykonywał także mój sąsiad – były poseł Dzięcioł – podkreślił sołtys Białego Boru Jerzy Czapla.

Dodał, że w tym miejscu są zamontowane czerwone światła pulsujące, które zapalają się, gdy jedzie pociąg.

– Gdy byłem na miejscu, policja nie dopuszczała już w bezpośrednie sąsiedztwo przejazdu kolejowego. Nie wiem, czy byli świadkowie tego zdarzenia – wskazał sołtys. Były poseł Janusz Dzięcioł mieszkał w Białym Borze od wielu lat. Jego dom jest drugi za przejazdem kolejowym.

Kierowca stracił kontrolę nad autokarem. Zginęło wiele osób

Co najmniej 13 osób zginęło, a 50 zostało rannych w wypadku autokaru nieopodal miasta Delicias w meksykańskim stanie Chihuahua. Lokalne władze...

zobacz więcej

– Rozmawiałem z nim dwa dni temu, bo był na naszym spotkaniu sołeckim. Dzień wcześniej rozmawiałem z nim osobiście na drodze, którą równaliśmy. Sugerowałem, zresztą on mówił też od tym od jakiegoś czasu, że trzeba zamknąć dwa przejazdy przez tory do naszej miejscowości, bo one nie są do końca bezpieczne – dodał Czapla.

Podkreślił, że na jednym z tych przejazdów zginął Dzięcioł. Drugi jest 400 metrów dalej. Przed nim w ogóle nie ma sygnalizacji świetlnej.

– Tam zjeżdża się na dół i widoczność również nie jest bardzo dobra. Rozmawialiśmy z wójtem na ten temat, że będziemy starali się o zamknięcie tych przejazdów. Nieco dalej jest przejazd z sygnalizacją świetlną i szlabanami – dodał.

Sołtys podkreślił, że nie pamięta innego wypadku na przejeździe, na którym zginął były poseł, ale praktyka korzystania z niego wskazywała, iż może on być niebezpieczny. – Rozmawialiśmy o tym kilka razy – wskazał Czapla.

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat. Posłem był w latach 2007-15. W 2001 r. wygrał pierwszą polską edycję programu „Big Brother”. W swojej karierze zawodowej był m.in. szefem straży miejskiej w Świeciu. W 2014 r. startował w wyborach na urząd prezydenta Grudziądza. W 2019 r. wystartował w wyborach do Sejmu, jako bezpartyjny polityk z listy PSL.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej