RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakopali szczeniaki żywcem, wpadli przez telefon hodowcy konopi indyjskich

Hodowca konopi miał w telefonie nagranie przedstawiające zabicie szczeniaków (fot. Pexels)

Do pięciu lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom gminy Czarnków w woj. wielkopolskim, którzy zabili ze szczególnym okrucieństwem dziewięcioro szczeniąt. Na trop podejrzanych policjanci wpadli przy okazji zatrzymania hodowcy konopi indyjskich, który nagrał moment zabicia zwierząt. 26-latkowi za nielegalną uprawę grozi kara do trzech lat.

Właściciel zakopanego żywcem psa odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

55-latek mężczyzna podejrzewany o zakopanie żywcem swojego psa, usłyszał w prokuraturze zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym...

zobacz więcej

Oficer prasowy policji w Czarnkowie asp. Karolina Górzna-Kustra poinformowała, że funkcjonariusze zatrzymali w poniedziałek 26-latka, który odpowie za uprawę czterech krzaków konopi indyjskich.

– W październiku czarnkowscy kryminalni znaleźli w kompleksie leśnym w gminie Czarnków cztery krzaki konopi indyjskich. Nielegalne rośliny miały od 60 do 80 cm. W trakcie dokładnego sprawdzania miejsca, funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, które pozwoliły im wytypować właściciela krzewów – podała policjantka.

Przypadkiem, dzięki zatrzymaniu hodowcy konopi, funkcjonariusze wpadli na ślad innego przestępstwa.

– Kiedy policjanci przeglądali telefon 26-latka, natrafili na szokujący materiał filmowy, przedstawiający jak dwaj mężczyźni przy pomocy kołka, ogłuszają dziewięcioro szczeniąt i zakopują je na polu. Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili i zatrzymali oprawców – wyjaśniła Górzna-Kustra.

Zatrzymani za zabicie szczeniaków to mieszkańcy gminy Czarnków w wieku 46 i 47 lat. Według ustaleń policji zabili zwierzęta w czerwcu. Szczenięta należały do zatrzymanego 46-latka. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi im do pięciu lat więzienia.

26-latek, który uprawiał konopie indyjskie, przyznał się do winy. W przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do trzech lat więzienia. Wobec wszystkich trzech podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

źródło:

Zobacz więcej