RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kierowca stracił kontrolę nad autokarem. Zginęło wiele osób

Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do wypadku (fot. TT/Heinz Zeta)
Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do wypadku (fot. TT/Heinz Zeta)

Co najmniej 13 osób zginęło, a 50 zostało rannych w wypadku autokaru nieopodal miasta Delicias w meksykańskim stanie Chihuahua. Lokalne władze poprosiły o pomoc w identyfikacji ofiar.

Wypadek jak z koszmaru. Pielgrzymi spłonęli we wraku autokaru

21 osób poniosło śmierć w wypadku na autostradzie w meksykańskim stanie Veracruz. Autokar z pielgrzymami zderzył się z ciężarówką i stanął w...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w czwartek rano czasu lokalnego na Autostradzie Panamerykańskiej łączącej kraje obu Ameryk, od położonej na północy Alaski, poprzez Amerykę Środkową, po Patagonię na południu Argentyny.

Autokar z 70 osobami na pokładzie należący do przewoźnika Tour Nomada, nie posiadający jednak licencji, jechał z Ciudad Juarez do Torreon. Między miastami Delicias i Jimenez z nieznanych przyczyn kierowca stracił kontrolę nad pojazdem. Na zdjęciach w mediach społecznościowych widać autokar leżący na boku.

Na miejscu zginęło 10 osób. Gubernator stanu Chihuahua Javier Corral przekazał, że trzy kolejne osoby zmarły w szpitalu.

Ranni trafili do szpitala w Delicias. Władze wezwały pracowników Czerwonego Krzyża i lokalne służby medyczne z Delicias, Meoqui i Saucillo do przyjazdu na miejsce i pomoc poszkodowanym.

Dotąd zidentyfikowano pięć ofiar. Władze zaapelowały do mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości zabitych.

Dokładna przyczyna wypadku na razie nie jest znana. Ustalą ją śledczy.

Rocznie na meksykańskich drogach ginie około 16 tys. osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej