Kierowca stracił kontrolę nad autokarem. Zginęło wiele osób

Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do wypadku (fot. TT/Heinz Zeta)

Co najmniej 13 osób zginęło, a 50 zostało rannych w wypadku autokaru nieopodal miasta Delicias w meksykańskim stanie Chihuahua. Lokalne władze poprosiły o pomoc w identyfikacji ofiar.

Wypadek jak z koszmaru. Pielgrzymi spłonęli we wraku autokaru

21 osób poniosło śmierć w wypadku na autostradzie w meksykańskim stanie Veracruz. Autokar z pielgrzymami zderzył się z ciężarówką i stanął w...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w czwartek rano czasu lokalnego na Autostradzie Panamerykańskiej łączącej kraje obu Ameryk, od położonej na północy Alaski, poprzez Amerykę Środkową, po Patagonię na południu Argentyny.

Autokar z 70 osobami na pokładzie należący do przewoźnika Tour Nomada, nie posiadający jednak licencji, jechał z Ciudad Juarez do Torreon. Między miastami Delicias i Jimenez z nieznanych przyczyn kierowca stracił kontrolę nad pojazdem. Na zdjęciach w mediach społecznościowych widać autokar leżący na boku.

Na miejscu zginęło 10 osób. Gubernator stanu Chihuahua Javier Corral przekazał, że trzy kolejne osoby zmarły w szpitalu.

Ranni trafili do szpitala w Delicias. Władze wezwały pracowników Czerwonego Krzyża i lokalne służby medyczne z Delicias, Meoqui i Saucillo do przyjazdu na miejsce i pomoc poszkodowanym.

Dotąd zidentyfikowano pięć ofiar. Władze zaapelowały do mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości zabitych.

Dokładna przyczyna wypadku na razie nie jest znana. Ustalą ją śledczy.

Rocznie na meksykańskich drogach ginie około 16 tys. osób.

źródło:
Zobacz więcej