RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar magazynu tworzyw sztucznych w Szaflarach. Utrudnienia na zakopiance

Na miejscu pracuje 30 zastępów straży pożarnej (fot. PAP/Andrzej Grygiel, zdjęcie ilustracyjne)
Na miejscu pracuje 30 zastępów straży pożarnej (fot. PAP/Andrzej Grygiel, zdjęcie ilustracyjne)

Do pożaru magazynu w Szaflarach na Podhalu doszło przed godz. 16.00. Ogień objął halę o powierzchni 1 200 m kw. – powiadomił rzecznik małopolskiej straży Sebastian Woźniak. W budynku znajdowały się tworzywa sztuczne, w tym folie, naczynia jednorazowe, opakowania.

Wielki pożar hali w Sankt Petersburgu

Wielki pożar magazynu w Sankt Petersburgu na północnym zachodzie Rosji nad Zatoką Fińską. Ogień wybuchł ok. 25 km od centrum miasta chwilę po godz....

zobacz więcej

– Budynek jest w całości objęty pożarem, a dach częściowo uległ zawaleniu. Działania straży pożarnej koncentrują się na ochronie sąsiedniej hali magazynowej – powiedział rzecznik.

Na miejscu pracuje 30 zastępów straży pożarnej. – Ta liczba jest związana z dowozem wody do pożaru. Zorganizowaliśmy również dwa punkty czerpania wody na Dunajcu w odległości 300 m od pożaru – powiedział portalowi tvp.info mł. brygadier Woźniak.

– W akcji bierze udziału specjalistyczny kontener ze sprzętem ochronnym dróg oddechowych, który został zadysponowany z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Krakowa – poinformował.

Budynek zlokalizowany jest niedaleko Urzędu Gminy w Szaflarach, między zakopianką a torami kolejowymi. W związku z pożarem kierowcy podróżujący na odcinku Nowy Targ–Zakopane mogą spodziewać się utrudnień. Działania gaśnicze mogą potrwać kilka godzin.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na razie nie są też znane przyczyny zdarzenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej