RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wskazano nas jako winnych. Nie mówimy, że nie” – Aqua System o tragedii w Szczyrku

– Być może wydamy oświadczenie. Na razie się wstrzymujemy. Spółka gazownicza wskazała nas jako winnych. Na dziś nie mówimy, że nie, ale nie mamy pewności, że to nasza wina – poinformowała przedstawicielka bielskiej firmy Aqua System, Grażyna Międzybrodzka.

„Polacy znali tę rodzinę”. Mieszkańcy Szczyrku wspominają tragicznie zmarłych sąsiadów

To była znana rodzina w Szczyrku, znana także w świecie narciarskim i snowboardowym, ludzie bardzo mili, otwarci i poważani – w ten sposób...

zobacz więcej

Międzybrodzka, dyrektorka ds. realizacji bielskiej spółki, wyjaśniła, że „roboty budowlane nie dotyczyły systemu gazowniczego ani nie były wykonywane na zlecenie spółki gazownictwa, Nie były także nadzorowane przez specjalistów gazownictwa.

– Powołano komisję, która zbada bezpośrednią przyczynę uszkodzenia gazociągu. Wynik jej prac powinien być znany w ciągu doby od rozpoczęcia prac przed ekspertów – poinformowała przedstawicielka Aqua System w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Na stronie internetowej bielskiej spółki nie opublikowano – do czwartkowego popołudnia – żadnego oświadczenia. Można się z niej między innymi dowiedzieć, że atutem firmy jest „niezawodność i solidność oferty”, a roboty realizuje „zespół wysokiej klasy monterów i operatorów”

Do złożenia wyjaśnień w sprawie prac Aqua System w Szczyrku policja wezwała prezesa spółki. Kryminalni rozmawiali też z pracownikami, którzy wykonywali przewiert.

W wyniku eksplozji i pożaru, które zniszczyły dom mieszkalny w Szczyrku, zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci. Do tragedii doszło w środę około 18:30. Za prawdopodobną przyczynę uznaje się przewiercenie gazociągu przez ekipę prowadzącą prace w okolicy.

źródło:
Zobacz więcej