RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trump na muszce Tuska. To zdjęcie wywołało burzę w internecie [KOMENTARZE]

Zdjęcie opublikowane na profilu szefa EPL Donalda Tuska (fot. Twitter/Donald Tusk)

Szef Europejskiej Partii Ludowej opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie w gronie światowych przywódców. Miało być ono prawdopodobnie podsumowaniem szczytu NATO, który zakończył się dzień wcześniej. „Pomimo sezonowych zawirowań nasza przyjaźń transatlantycka musi trwać” – podpisał zdjęcie były szef Rady Europejskiej.

„Czuję odruch wymiotny”. Wkurzony Tusk na pytanie dziennikarki [WIDEO]

Ci sędziowie, którzy maja odwagę przeciwstawić się brutalnemu atakowi na polski system sprawiedliwości, zasługują na najwyższy szacunek, a nie na...

zobacz więcej

Media zwracały uwagę na szorstkie relacje między Justinem Trudeau i Emmanuelem Macronem, a Donaldem Trumpem, szczególnie widoczne w środę podczas obrad londyńskiego szczytu.

Prawdziwą burzę w mediach społecznościowych wywołało jednak właśnie zdjęcie zamieszczone na Twitterze przez Donalda Tuska, na którym stoi on za plecami Donalda Trumpa i wbija mu palce w plecy.

Jak zwraca uwagę jedna z internautek, nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel wydaje się być zdziwiona postawą Donalda Tuska.

Inni zwracali także uwagę na duży błąd dyplomatyczny byłego premiera. „Celować innemu politykowi w plecy?” – pytał jeden z dziennikarzy.

Niektórzy zwrócili także uwagę na różnicę w podejściu Tuska do prezydentów Rosji i USA. Sam szef Europejskiej Partii Ludowej najwidoczniej jednak nie widzi nic niestosownego w opublikowanym przez siebie zdjęciu i wykonywanym na nim geście – udostępnił je dalej ze swojego innego, prywatnego konta na Twitterze. Podał ją również oficjalny profil EPL.

źródło:
Zobacz więcej