Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

„Sugestia Onetu jest niedorzeczna”. Minister Wąsik o aferze GetBack

Onet napisał, że Konrad K. zeznał o swojej współpracy z CBA (fot. Shutterstock/ MOZCO Mateusz Szymansk)

Sugestia Onetu, że CBA w jakikolwiek sposób jest współodpowiedzialne za aferę GetBack, jest niedorzeczna i bezsensowna – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info zastępca ministra koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik. Onet napisał, że „główny bohater największej finansowej afery w czasach rządów PiS zeznał w prokuraturze, że był tajnym współpracownikiem CBA”.

Onet.pl obraził pamięć rozstrzelanej w Palmirach konspiratorki. Pisał o prostytucji i romansach

Ringier Axel Springer Polska musi przeprosić Krystiana Brodackiego na stronie głównej portalu Onet.pl, w ramce wielkości jednej czwartej ekranu...

zobacz więcej

Portal Onet napisał o „kulisach” afery GetBack, w której czynności śledcze wykonuje CBA. Autor publikacji stwierdził, że Konrad K., którego nazywa „główny bohater największej finansowej afery w czasach rządów PiS”, zeznał, że współpracował w sposób tajny z Biurem.

„Jeśli ta deklaracja jest prawdziwa, to oznacza, że służby specjalne są współodpowiedzialne za skandal, w którym 10 tys. osób i ponad 170 instytucji straciło w sumie 2,5 mld zł. W dodatku mowa o aferze, w której przewijały się nazwiska Kornela Morawieckiego oraz ludzi premiera” – opisuje portal.

O komentarz do sprawy opisanej przez Onet zwróciliśmy się do Macieja Wąsika, zastępcy ministra koordynatora ds. służb specjalnych. Minister oznajmił, że sugestia Onetu, jakoby CBA w jakikolwiek sposób było współodpowiedzialne za aferę GetBack jest „niedorzeczna i bezsensowna”.

– CBA jest służbą, która prowadzi śledztwo w tej sprawie z niezwykłą determinacją. Zarzuty dostało kilkadziesiąt osób. CBA wykryło straty materialne i sprawiło, że tych strat materialnych nie było więcej – zaznacza Wąsik.

Nasz rozmówca dodaje, że inaczej prowadzone są postępowania teraz niż w czasach PO-PSL. – Przykład sprawy Amber Gold, chociaż tych afer nie można w żaden sposób porównywać. Oskarżanie CBA o współudział jest draństwem. Wydźwięk tego materiału jest nieprawdziwy – mówi minister.

źródło:
Zobacz więcej