RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent Duda powołał Danutę Dmowską-Andrzejuk na ministra sportu

– Jestem przekonany, że nowa minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk stworzy doskonały zespół, świetnie wykonujący zadania, ale przede wszystkim, że jej kadencja będzie pasmem sukcesów dla polskiego sportu i dla Rzeczpospolitej – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania Danuty Dmowskiej-Andrzejuk na stanowisko ministra sportu.

Danuta Dmowska-Andrzejuk – ambitna i cierpliwa mistrzyni szpady

Ambitna, cierpliwa i dążąca do celu – taka była Danuta Dmowska-Andrzejuk jako szpadzistka. Jest ostatnim polskim indywidualnym mistrzem świata w...

zobacz więcej

Nowa minister sportu ma 37 lat. Jako zawodniczka odniosła wiele sukcesów w szermierce - największy to tytuł mistrzyni świata w szpadzie w 2005 roku. Zawodowo od lat związana z wojskiem. Z wykształcenia jest magistrem wychowania fizycznego; ukończyła też architekturę wnętrz. Prywatnie żona wicemistrza olimpijskiego w szpadzie Roberta Andrzejuka i matka dwójki dzieci.

Ministerstwo Sportu było jedynym resortem, który podczas powoływania nowego rządu Morawieckiego - 15 listopada - nie został obsadzony.

Witold Bańka, który był ministrem sportu w poprzednim rządzie Morawieckiego, został szefem Światowej Agencji Antydopingowej. Formalnie na urząd ministra sportu został powołany premier. We wtorek Morawiecki poinformował, że kandydatką na ministra sportu jest Dmowska-Andrzejuk.


Prezydent powoła w skład rządu nową minister sportu

źródło:
Zobacz więcej