Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Durczok zeznał, że o fałszowaniu podpisu wiedziała jego żona”

Durczok nie trafił do aresztu (fot. arch. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Dziennikarz Kamil Durczok, któremu prokuratura zarzuca oszustwo i podrobienie weksla, twierdził podczas przesłuchania, że o sfałszowaniu przez niego podpisu wiedziała jego ówczesna żona – donosi „Super Express”.

Weksle Durczoka. Sąd podjął decyzję w sprawie aresztu

Dziennikarz Kamil Durczok, któremu prokuratura zarzuca oszustwo i podrobienie weksla, nie trafi do aresztu. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie...

zobacz więcej

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie uwzględnił wniosku prokuratury o aresztowanie Durczoka na trzy miesiące. Szczegółowe przesłanki decyzji sądu nie są na razie znane – uzasadnienie postanowienia ma być gotowe w ciągu tygodnia.

Jak donosiły media – czego nie potwierdziła ostatecznie prokuratura – Durczok w zeznaniach przyznał się do podrobienia weksla. Według „SE” dziennikarz „mówił śledczym, że o sfałszowaniu przez niego podpisu wiedziała jego ówczesna żona”.

Prokuratura Regionalna w Katowicach poinformowała, że decyzja sądu o niearesztowaniu Durczoka jest nieracjonalna i niezrozumiała. Śledczy złożą zażalenie na decyzję sądu.

Durczok został zatrzymany w poniedziałek przez CBŚP i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty podrobienia weksla i oświadczeń swojej byłej żony w celu wyłudzenia kredytów w kwocie niemal 2,9 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej