Katastrofa w Szczyrku. Premier: Wszystkie siły zaangażowane w ratowanie ludzkiego życia

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek jest w kontakcie w premierem (fot. PAP/Hanna Bardo)

Wszystkie możliwe siły są zaangażowane w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia po wybuchu gazu w Szczyrku – zapewnił na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że jest w stałym kontakcie z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem.

Wybuch gazu w Szczyrku. Ratownicy wydobyli ciało kolejnego dziecka

Zostały odnalezione ciała dwójki dzieci, kolejnych ofiar wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Szczyrku – poinformował wojewoda śląski. Jarosław...

zobacz więcej

„Wszystkie możliwe siły są zaangażowane w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia po wybuchu gazu w Szczyrku. Jestem w stałym kontakcie z Wojewodą Wieczorkiem, który jest obecny na miejscu. Moje myśli są z bliskimi poszkodowanych, wszystkim zostanie udzielona niezbędna pomoc” – szef rządu.

Do wybuchu doszło w środę około godz. 18.30. – Prawdopodobnym powodem wybuchu gazu w Szczyrku było przewiercenie gazociągu; nasze stacje zanotowały bardzo duże momentalne uchodzenie gazu, a tak się dzieje, kiedy w gazociągu powstaje dziura – przekazał rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa Artur Michniewicz.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek powiedział, że po zawaleniu kamienicy „uprawdopodobnione jest, że poszukujemy ośmiu osób”. – W takich sytuacjach bardzo trudno jest powiedzieć, czy ktoś postronny w danej kamienicy się nie znalazł albo któraś z osób, która mogła się tam znajdować, znajduje się gdzieś indziej i nie ma z nią kontaktu. Możemy się poruszać wyłącznie w liczbie osiem, ale to jest liczba prawdopodobna, a nie pewna – dodał.

Na miejscu pracuje prawie stu strażaków, zarówno zawodowych, jak i ochotników. Nieprzejezdna jest droga wojewódzka 942, która przebiega przez Szczyrk.

źródło:
Zobacz więcej