Padł rekord w liczbie oblanych egzaminów na prawo jazdy. Mężczyzna próbuje je odzyskać

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim padł rekord Polski w liczbie oblanych egzaminów na prawo jazdy. Mężczyzna od 2004 r. próbuje odzyskać uprawnienia do kierowania samochodem. Do egzaminu teoretycznego podchodził 162 razy. Niestety, za 162. razem egzaminu nie zdał.

Zagórski: e-prawo jazdy prawdopodobnie na przełomie roku

Planujemy, że rząd przyjmie pakiet deregulacyjny umożliwiający wprowadzenie e-prawa jazdy jeszcze we wrześniu; da to szansę na wprowadzenie e-prawa...

zobacz więcej

W maju 2018 r. mężczyzna miał na swoim koncie 120 prób, teraz, ok. trzy tygodnie temu nie zdał po raz 162. – podaje portal piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl.

– Łącznie mamy 46 osób, które podchodziły do egzaminu więcej niż 10 razy – mówi Dariusz Misztal, zastępca dyrektora WORD w Łodzi, nadzorujący piotrkowską placówkę.

Jak dodaje, kolejny egzaminowany pod względem liczby podejść do teorii ma na swoim koncie 19 prób.

Rekordzista egzamin próbuje zdać od 2004 r. Mężczyzna stara się odzyskać stracone uprawnienia do kierowania pojazdem, ale mimo konsekwencji w regularnym przystępowaniu do egzaminu, ciągle uzyskuje maksymalnie 45 punktów. Żeby zaliczyć egzamin, trzeba mieć ich 69 – podaje portal.

Mimo podpowiedzi pracowników WORD, żeby skorzystał z pomocy ośrodków nauki jazdy, mężczyzna do testów uczy się sam.

– Na jego miejscu poszedłbym i powiedział „pomocy”, ale on nie chce i wierzy, że w końcu zda – mówi Dariusz Misztal. Jak dodaje, mężczyzna wie także, jakie błędy popełnia, bo zaraz po zakończeniu egzaminu system pokazuje prawidłowe odpowiedzi. Pechowy egzaminowany w ciągu 15 lat na próby odzyskania prawa jazdy wydał już ok. 5 tys. zł (przystąpienie do egzaminu teoretycznego kosztuje 30 zł).

Jeśli chodzi o praktykę w piotrkowskim ośrodku, to rekordzista próbował zdać praktykę 46 razy, inna osoba ma na swoim koncie około 30 prób, a wszystkich kursantów, którzy próbowali zdać praktyczny więcej niż 10 razy, jest ok. 200.

źródło:
Zobacz więcej