RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Przywołano do szeregu Macrona i Erdogana”. Saryusz-Wolski komentuje szczyt NATO

– Niemcy potwierdziły swoją miłość do NATO, co ostatnio im się rzadko zdarzało. Pomysł na samowystarczalność europejską pana prezydenta Macrona w zasadzie idzie do lamusa – ocenił miniony szczyt NATO Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PiS. Polityk był gościem TVP Info.

Zakończył się szczyt NATO. Turcja zgodziła się na plany obrony Polski

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zgodził się na poparcie NATO-wskich planów obrony krajów bałtyckich i Polski – ujawniła w czasie spotkania...

zobacz więcej

– Polska może być absolutnie zadowolona ze szczytu londyńskiego – mówił europoseł.

– Deklaracja londyńska bardzo satysfakcjonująca, kluczowe stwierdzenia zarówno deklaracji, jak i na konferencji Stoltenberga bardzo dla Polski dobre. Po pierwsze potwierdzenie artykułu 5. w tonie nieznoszącym sprzeciwu, że jest to fundament. Po drugie, zatwierdzenie planów gotowości krajów takich jak Polska i kraje bałtyckie. Wreszcie pośrednie, grzeczne, ale przywołanie (…) do szeregu panów Macrona i Erdogana – dodawał Saryusz-Wolski.

Zdaniem polityka nerwowość, jaka panowała przed szczytem, dała niespodziewane, ale pozytywne skutki.

– Niemcy potwierdziły swoją miłość do NATO, co ostatnio im się rzadko zdarzało. Pomysł na samowystarczalność europejską pana prezydenta Macrona w zasadzie idzie do lamusa, a wreszcie pan prezydent Trump, którego Europa kiedyś oskarżała, że podważa NATO, w zasadzie wystąpił jako obrońca ortodoksji NATO-wskiej – powiedział.

Zdaniem Saryusza-Wolskiego szczyt udowodnił, że „NATO to nie zabawka, o której można wszystko mówić”.

źródło:
Zobacz więcej