Współzałożyciele Googla idą na emeryturę. Pracowali tam ponad 20 lat

Pracowali ponad 20 lat w Google (fot. JOKER/Martin Magunia/ullstein bild via Getty Images)

Współzałożyciele Google kończą swoje funkcje kierownicze w spółce-matce, firmie Alphabet. Larry Page i Sergey Brin pracowali tam ponad 20 lat. Ich następcą zostanie obecny dyrektor zarządzający Google Sundar Pichai.

Brat Pablo Escobara stworzył markę smartfonów. Chce wyciąć konkurencję

Roberto Escobar „El Osito” rzucił wyzwanie Apple’owi i Samsungowi. Brat zmarłego barona narkotykowego Pablo Escobara wypuścił na rynek markę...

zobacz więcej

Page i Brin przestaną pełnić funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego w Alphabet – spółce do której należy Google. Jednak nie zaprzestaną angażować się w życie firmy, ponieważ zostaną członkami zarządu.

Google powstał 4 września 1998 r. i został założony przez dwóch doktorantów Uniwersytety Stanforda, Larrego Page'a i Sergeya Brina. Obaj pełnili funkcje kierownicze do teraz i obaj wspólnie postanowili z nich zrezygnować tego samego dnia.

Alphabet, który poza Googlem jest właścicielem m. in. portalu YouTube, wyceniany jest na blisko 900 mld dolarów. Konglomerat z siedzibą w Mountain View w hrabstwie Santa Clara zatrudnia blisko 100 tys. pracowników.

„Nigdy nie zamierzaliśmy na siłę trzymać się funkcji, gdybyśmy stwierdzili, że jest lepszy sposób na zarządzanie firmą. Nie potrzebuje ona prezesa i dwóch dyrektorów zarządzających” – napisali w liście otwartym.

źródło:
Zobacz więcej