RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef NIK Marian Banaś wydał oświadczenie

– Byłem gotów złożyć urząd prezesa NIK – ogłasza Marian Banaś w specjalnym oświadczeniu, które znalazło się na stronie NIK.

Marszałek Witek nie dostała pisma o dymisji szefa NIK Mariana Banasia

– Szef NIK Marian Banaś nie podał się do dymisji, nie spotkałam się z nim, nie otrzymałam żadnego pisma, nie złożył na moje ręce rezygnacji –...

zobacz więcej

– Wobec pojawiających się w mediach różnych doniesień związanych z moją działalnością, ale przede wszystkim powodowany troską o przyszłość NIK, pragnę oświadczyć, że byłem gotów złożyć urząd prezesa NIK. Z przykrością stwierdziłem jednak, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej – zaczyna swoje oświadczenie Banaś.

Banaś podkreślił, że NIK jest jedną z najważniejszych urzędów państwowych i cieszy się niekłamanym autorytetem. Powiedział, że jako prezes nie może pozwolić, by stała się przedmiotem politycznych rozgrywek i targów. Ocenił, że wątpliwości związane z jego przeszłością są kłamliwe i krzywdzące.

Zadeklarował ponownie, że jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania śledczych. – Jeśli zajdzie taka potrzeba, jestem gotów zrzec się immunitetu prezesa NIK – powiedział. Stwierdził, że będzie stawał w obronie dobrego imienia swojego i rodziny. – W poczuciu odpowiedzialności za NIK będę kontynuował powierzoną mi przez parlament misję – podsumował Banaś.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej