RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rusza pierwszy wyciąg narciarski w Beskidach. Na stoku 30 cm śniegu

Aura sprzyja uruchomieniu armatek śnieżnych (fot. bialykrzyz.com.pl)

Rusza sezon narciarski w Beskidach. Od czwartku będzie można korzystać z wyciągu na Białym Krzyżu – poinformowała Sandra Kulka z informacji turystycznej w Szczyrku. Właściciele ośrodka podali, że na stoku leży ok. 30 cm śniegu. Warunki są dobre.

Będą nowe kolejki i wyciągi narciarskie. PKL chce wydać ponad 400 mln zł

Ponad 400 mln zł na rozwój kolejek linowych i infrastruktury turystycznej zainwestują Polskie Koleje Linowe do 2025 r. Nowe kolejki mają powstać...

zobacz więcej

Biały Krzyż, nazywany beskidzkim lodowcem, położony jest na przełęczy Salmopolskiej, pomiędzy Szczyrkiem i Wisłą. Od kilku dni aura pozwalała na uruchomienie tam armatek śnieżnych.

– W czwartek od godziny 9 działał będzie 300-metrowy wyciąg orczykowy. W sobotę zjeżdżać będzie można już od godz. 8 – podał pracownik kompleksu narciarskiego na Białym Krzyżu.

Z kolei Sandra Kulka dodała, że otwarcie tras w największym ośrodku - Szczyrk Mountain Resort zaplanowano na 13 grudnia. – Armatki pracują tam pełną parą – zapewniła. Dodała, że intensywne naśnieżanie tras odbywa się też m.in. w ośrodku Beskid Sport Arena i w kompleksie Krasnal-Skrzat w Czyrnej.

Dobre informacje dla narciarzy oznaczają, że warunki na szlakach turystycznych ulegają pogorszeniu. Beskidzki GOPR poinformował w środę, że są bardzo trudne. – Szlaki są mocno oblodzone, a w wyższych partiach gór leży już ok. 10-15 cm. Bez raków właściwie nie można chodzić – powiedział ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR Dawid Stec.

Goprowiec ostrzegł, że pogoda w górach jest zmienna. We wtorek przekonało się o tym dwóch turystów w okolicach Babiej Góry, którzy zgubili szlak. – Jeden z naszych ratowników wyszedł po nich i sprowadził na Przełęcz Krowiarki – dodał Stec.

źródło:

Zobacz więcej