RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nowa strona WTP. Za milion złotych, z darmowego programu

Do przetargu stanęły dwie firmy, pierwsza chciała połowę mniej (fot. wtp.waw.pl)
Do przetargu stanęły dwie firmy, pierwsza chciała połowę mniej (fot. wtp.waw.pl)

Z końcem listopada powstała zupełnie nowa internetowa strona Warszawskiego Transportu Publicznego. Koszt jej wykonania przekroczył milion zł, chociaż w przetargu znalazła się oferta o połowę niższa. Na dodatek strona zbudowana jest na bazie darmowego programu WordPress – podaje „Super Express”.

„Trzaskowski kpi z własnego programu. Na 59 obietnic nie dotrzymał 55”

Politycy PiS zarzucają prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu niedotrzymanie niemal wszystkich obietnic wyborczych. Trzaskowski „robi sobie...

zobacz więcej

Jak informuje gazeta, do konkursu na zaprojektowanie nowej strony zgłosiły się pierwotnie trzy firmy. Jedna zrobiła to po wskazanym terminie, zostały więc dwie – obie z Łodzi, które łączy jedna osoba.

„Inovatica proponowała 528 tys. zł., a MobileMS – 1,124 mln zł. Te dwie firmy łączy jedna osoba, Bogumił Zięba, który w 2014 r. był współwłaścicielem MobileMS, a obecnie jest prezesem w Inovatica” – twierdzi dziennik. Cytuje też samego Ziębę. – Spółka nazywała się MobileMS Inovatica, ale nie dogadaliśmy się. Od kilku lat to są dwa osobne, konkurencyjne podmioty, które rywalizują ze sobą w wielu kontraktach – mówi gazecie.

Przetarg wygrała firma, która przedstawiła droższą ofertę, ponieważ pierwsza wycofała się z przetargu.

Według ustaleń gazety, nowa strona WTP za ponad milion zł została oparta o darmowy system zarządzania treścią WordPress. „Użytkownicy narzekają, że brakuje intuicyjnej wyszukiwarki przystanków, że system przekierowuje do innej aplikacji, że nie ma możliwości powiększenia mapy z trasami autobusów i tramwajów” – komentuje gazeta.

– Nie wierzę, że strona tak ważnej instytucji opiera się na darmowym systemie. Mam nadzieję, że urzędnicy przyjrzą się tej sprawie. Jeśli nie, to zawiadomię komisję rewizyjną i poproszę o wyjaśnienie prezydenta miasta – zapowiedział radny PiS Dariusz Lasocki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej