Ceny śmieci szaleją, ekologia kuleje

Od nowego roku stawki za wywóz odpadów wzrosną kilkakrotnie (fot. PixabayBen_Kerckx)

W gminach, w których do tej pory nie było podwyżek, od nowego roku stawki za wywóz odpadów wzrosną kilkakrotnie. To cena za brak recyklingu – podaje środowy „Puls Biznesu”.

Gdańsk podnosi opłaty za śmieci. Mieszkańcy zapłacą nawet 300 proc. więcej

Już za kilka miesięcy gdańszczan czeka wyraźna podwyżka opłat za odbiór śmieci. – To rabunek w biały dzień i drenaż kieszeni mieszkańców – mówi w...

zobacz więcej

W miastach, w których będą obowiązywały nowe kilkuletnie umowy z operatorami (poprzednie wygasły), takie podwyżki od nowego roku będą normą. To już kolejna fala wzrostu cen za wywóz odpadów w ciągu kilkunastu miesięcy – pisze gazeta.

„Firmy tłumaczą się wzrostem kosztów wynikających m.in. z uszczelniania przez rząd systemu, w którym do tej pory królowała szara strefa” – czytamy.

„PB” podkreśla, że powodów do podwyżek jest jednak coraz więcej. „Wynikają one z wielu czynników ekonomicznych, branżowych i prawnych, których kumulacja nastąpiła w ostatnim czasie” – mówi, cytowany przez gazetę, Leszek Zagórski, rzecznik prasowy jednej z firm od lat obsługującej stolicę i okoliczne miejscowości.

„Do kosztów osobowych, energii i paliw dochodzą koszty inwestycji wymaganych w związku z nowelizacją przepisów. Ekologia i jakość kosztują” – pisze dziennik.


źródło:

Zobacz więcej