RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hongkong światową atrakcją turystyczną

Mimo miesięcy niepokojów politycznych, Hongkong pozostał najbardziej odwiedzanym miastem przez turystów (fot. Pixabay/MarciMarc105)

Hongkong, który odwiedziło 26,7 mln osób, prawdopodobnie utrzyma w 2019 roku status najpopularniejszego miasta na świecie wśród turystów z zagranicy, mimo miesięcy niepokojów politycznych, które doprowadziły do gwałtownego spadku liczby odwiedzających – informuje środowy „Puls Biznesu”.

Polska doceniona przez turystów. Jesteśmy trzecim najprzyjaźniejszym krajem na świecie

Polska jest trzecim na świecie najprzyjaźniejszym krajem dla turystów – wynika z rankingu serwisu booking.com, stworzonego na podstawie opinii...

zobacz więcej

„Autorzy raportu zwracają też uwagę na spory spadek kultowego dla turystów Nowego Jorku. Rok temu miasto odwiedziło 13,6 mln osób, w bieżącym liczba ma wzrosnąć do ok. 14 mln. (...) Nowy Jork wypadnie więc z pierwszej »10« i tym samym USA nie będzie już miało swojego reprezentanta w czołówce” – czytamy.

W zeszłym roku Kraków odwiedziło ponad 2,8 mln zagranicznych turystów, więcej niż w 2017 r. Prognozy na bieżący rok zapowiadają kolejny wzrost – do 2,9 mln – informuje gazeta.

W światowym rankingu Kraków zajmował 74. miejsce, ale po podliczeniu tegorocznych turystów znacznie spadnie, bo w innych miastach ilość turystów wzrasta. Minimalnie przed Krakowem są Melbourne, San Francisco i Kopenhaga. Tuż za nim plasuje się Marakesz i Kalkuta.

„Warszawa zajmowała 83. miejsce, za Honolulu i doskonale znaną polskim turystom egipską Hurgadą. W zeszłym roku do stolicy zawitało 2,7 mln turystów, w obecnym liczba ma podskoczyć do 2,8 mln, ale to i tak za mało na skok w rankingu” – pisze „PB”.


źródło:

Zobacz więcej