Premier: Państwo, które dba o przyszłość, rodzinę stawia na pierwszym miejscu

Wierzymy, że tylko praca na rzecz rodzin pozwoli nam przezwyciężyć wyzwania demograficzne – powiedział premier (fot. KPRM)

Wierzymy, że tylko praca na rzecz rodzin pozwoli nam przezwyciężyć wyzwania demograficzne. Powołanie pełnomocnika ds. demografii to kolejny krok w kierunku lepszej przyszłości polskich rodzin – podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki .

Po co nam rodzina? O niebezpiecznym gmeraniu w jej definicji

W kampanii parlamentarnej prezydent Gdańska przekonywała, że skoro sama wychowuje córkę, to znaczy, że prezes Jarosław Kaczyński – mówiąc, że...

zobacz więcej

Premier powołał we wtorek Barbarę Sochę na pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej. Jej zadaniem – jak informowała kancelaria premiera – ma być przygotowanie strategii demograficznej, której celem będzie zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnego modelu rodziny.

Szef rządu do powołania Sochy odniósł się w krótkim materiale wideo, opublikowanym na jego oficjalnym koncie na Facebooku.

– Państwo, które dba o przyszłość, rodzinę stawia na pierwszym miejscu – zaznaczył. Przypomniał o programach wprowadzonych przez PiS, w tym 500 Plus, o emeryturach dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci czy o corocznej wyprawce szkolnej w wysokości 300 zł na każde dziecko.

– Wierzymy, że tylko praca na rzecz rodzin pozwoli nam przezwyciężyć wyzwania demograficzne, z jakimi mierzą się dziś wszystkie nowoczesne społeczeństwa. Oddajemy sprawy polskich rodzin w najlepsze ręce – powiedział szef rządu, informując o powołaniu Sochy. Barbara Socha – jak poinformował w komunikacie resort rodziny – była wcześniej dyrektorem komunikacji, rzecznikiem prasowym i dyrektorem ds. marketingu przemysłowego w IBM Polska na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach z zakresu bankowości i polityki gospodarczej oraz Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie skończyła dziennikarskie studia podyplomowe. Od czerwca 2018 r. zajmowała się także m.in. projektami badawczymi i koordynacją kampanii społecznych w Fundacji Mama i Tata. Jest prezesem Stowarzyszenia Ruch 4 Marca.

źródło:
Zobacz więcej