Raport

Epidemia koronawirusa

Uwaga na gołoledź i mróz. Na termometrach minus 10 stopni Celsjusza

IMGW ostrzega osiem województw (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W nadchodzących dniach temperatury nie przekroczą 7 stopni Celsjusza, a nocami będą spadać kilka kresek poniżej zera. W niektórych miejscach, szczególnie na południu, termometry pokażą nawet minus 10 stopni Celsjusza.

Jak przetrwać chłodne dni? „Rozgrzewajmy się mądrze”

Gorąca kąpiel, gorące napoje, duże swetry – to nie pomoże ci się rozgrzać. Lista błędów, które popełniamy w chłodne dni, jest długa. Co robić, by...

zobacz więcej

W nocy z wtorku na środę na północnym zachodzie i zachodzie zachmurzenie duże. Na przeważającym obszarze słabe opady śniegu, które przechodzić będą w deszcz ze śniegiem. Miejscami przejściowo marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź, zwłaszcza na Pomorzu Wschodnim, Kujawach, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, na wschodzie i w centrum Wielkopolski, na Ziemi Łódzkiej, a nad ranem na północy Lubelszczyzny.

Na termometrach od -10 st. C na terenach podgórskich Karpat, -5 st. C na południowym wschodzie, -1 st. C w centrum, 3 st. C na krańcach zachodnich, do 4 st. C nad morzem.

W środę na północnym wschodzie i częściowo wschodzie słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północnym wschodzie i północy kraju mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Na termometrach od -1 st. C na terenach podgórskich Karpat, Podkarpaciu i Roztoczu, około 3-5 st. na przeważającym obszarze, po 7 st. C nad morzem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami marznącymi, które mogą powodować gołoledź, województwa: pomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie oraz wschodnie powiaty wielkopolskiego i lubelskiego.

Alerty pierwszego stopnia obowiązywać będą do rana w środę. Szczególną ostrożność muszą zachować kierowcy poruszający się na trasach w wymienionych województwach.

źródło:
Zobacz więcej