Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

17 stacji narciarskich na jednym skipasie na Podhalu

„Tatry Super Ski to unikatowy w skali kraju projekt, zaplanowany i zrealizowany na tak wielką skalę” (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

Narciarze wybierający się w nadchodzącym sezonie zimowym na Podhale będą mogli skorzystać z jednego skipasu na 17. stacjach narciarskich. Projekt Tatry Super Ski obejmie także baseny termalne w Zakopanem i Białce Tatrzańskie.

Dymisja po aferze na PGE Narodowym. Prezes odchodzi

Prezes spółki zarządzającej PGE Narodowym Alicja Omięcka została zdymisjonowana i odchodzi po aferze związanej z fatalnym stanem murawy – twierdzi...

zobacz więcej

– Tatry Super Ski to unikatowy w skali kraju projekt, zaplanowany i zrealizowany na tak wielką skalę. Przedsięwzięciem tym wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom miłośników sportów zimowych, dając możliwość poznania i odwiedzenia na jednym karnecie aż 17 ośrodków narciarskich Podtatrza. Chcemy jednocześnie pokazać, że nasze stacje narciarskie oraz oferta zimowych aktywności u podnóża Tatr nie odbiega standardem od popularnych zagranicznych ośrodków narciarskich. Atrakcyjną ofertą karnetu dającego wiele możliwości zachęcamy do odwiedzenia miejsca będącego sercem zimy, w którym poczują wyjątkowy górski klimat oraz niepowtarzalną atmosferę Podhala – powiedział jeden z koordynatorów projektu Tatry Super Ski Adam Marduła.

Wspólny skipas obejmuje w sumie 84 kolejki i wyciągi, na których do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów będzie 91 zróżnicowanych tras zjazdowych o łącznej długości ponad 57 km. Wśród nich znalazło się sześć zaawansowanych tras zjazdowych posiadających homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dla najmłodszych adeptów narciarstwa w ramach skipasu przygotowano 17 wyciągów taśmowych.

Od 25 grudnia w ofercie Tatry Super Ski będzie można skorzystać z karnetu pakietowego obejmującego zarówno skipass, jak i możliwość skorzystania z basenów termalnych Aqua Park w Zakopanem i Terma Bania w Białce Tatrzańskiej.

Wspólny skipas obejmie stacje narciarskie w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej i Harendzie; w Białce Tatrzańskiej, Kluszkowcach, Czarnej Górze, Jurgowie, Suchem, Bukowinie Tatrzańskiej, Nowym Targu, Witowie, stacje PKL w Szczawnicy i Zawoi oraz wyciągi na Słowacji - stacja Bachledowa w Ździarze Meander Ski w Orawicach.

źródło:

Zobacz więcej