RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tenisista Roger Federer ma swoją monetę

Roger Federer – jako pierwszy żyjący Szwajcar – ma swoją monetę. (fot. Angel Castillo/Jam Media/Getty Images)

Podobizna tenisisty Rogera Federera znajdzie się na nowej, srebrnej monecie o nominale 20 franków. To będzie pierwszy przypadek w Szwajcarii, gdy wizerunek żyjącego człowieka znajdzie się na pieniądzu, który jest w obiegu.

Robert i Anna Lewandowscy zachwycili na czerwonym dywanie [ZDJĘCIA]

On – wybitny piłkarz, jeden z najlepszych na świecie. Ona – uznana trenerka, dietetyczka, osobowość medialna. Jedno z najbardziej zapracowanych...

zobacz więcej

„Federer, triumfator 20 turniejów Wielkiego Szlema, jest najbardziej utytułowanym szwajcarskim sportowcem, a także idealnym ambasadorem naszego kraju” – napisano w oświadczeniu rządu.

Planowane jest wybicie 55 tys. srebrnych monet. Do obiegu pieniądze z tenisistą mają zostać wprowadzone w styczniu 2020 r.

W drugiej połowie przyszłego roku planowane jest wybicie kolejnej, tym razem złotej monety – o nominale 50 franków – z podobizną sławnego tenisisty.

Federer uważany jest za najlepszego zawodnika w historii tenisa. Wieloletni lider rankingu ATP, wicemistrz olimpijski z Londynu, mistrz olimpijski w grze podwójnej z Pekinu, w 2014 r. zdobył Puchar Davisa. Zawodowo gra od 21 lat.

źródło:

Zobacz więcej