Tusk zabiera swoich do EPL. Nie dla wszystkich wystarczyło miejsca

Tusk ma również zmienić mieszkanie na mniejsze (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka )

Towarzyszący od lat Donaldowi Tuskowi były rzecznik jego rządu Paweł Graś przeszedł z Rady Europejskiej, gdzie pracował z byłym premierem przez minione pięć lat, do Europejskiej Partii Ludowej. Tusk zabrał ze sobą też innych współpracowników, ale nie wszystkich.

„Za wszelką cenę”. Publicyści i politycy komentują unijną karierę Donalda Tuska

Miał być nadzieją opozycji w Polsce, wybrał przewodzenie Europejskiej Partii Ludowej. Jednocześnie nie zrezygnował jednak z ataków na polski rząd....

zobacz więcej

Były rzecznik prasowy rządu Tuska został szefem gabinetu przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Partia poinformowała o tym na stronie internetowej.

Graś w Radzie Europejskiej był starszym doradcą ds. polityki i komunikacji, odpowiadał za stosunki z Parlamentem Europejskim, parlamentami narodowymi i partiami politycznymi.

Tusk zabrał ze sobą do EPL również innych współpracowników z Rady Europejskiej. Szefową jego biura została Emilia Surowska, która pracowała z byłym premierem jeszcze w Polsce. Doradcą ds. komunikacyjnych przewodniczącego EPL została z kolei Beata Turska, która w Radzie Europejskiej odpowiadała m.in. za wystąpienia i artykuły przewodniczącego.

Tusk został wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej na kongresie partii w Zagrzebiu 20 listopada. 10 dni później zakończyła się jego pięcioletnia kadencja w fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej.

Poza przeniesieniem się do biura w innym miejscu w Brukseli, Tusk ma również zmienić mieszkanie na mniejsze. Jego gabinet w EPL będzie liczył mniej współpracowników niż gdy był przewodniczącym Rady Europejskiej. Za swoim wieloletnim szefem do partii nie przeszedł jego najbliższy współpracownik, szef gabinetu przewodniczącego Rady Europejskiej w minionych pięciu latach Piotr Serafin.

źródło:

Zobacz więcej