RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Korupcja w warszawskim MPWiK. CBA zatrzymało trzy osoby

Trwają przeszukania na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy (fot. arch. PAP/Leszek Wdowiński)

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby w ramach śledztwa dotyczącego korupcji w stołecznym Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim MPWiK

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Wskazał, że zatrzymań dokonali agenci stołecznej delegatury Biura.

Wśród zatrzymanych znalazł się Wiesław M., były Dyrektor Pionu Wsparcia w MPWiK, Jacek M. były kierownik w tym pionie, a także Rafał T., były wspólnik śląskiej firmy. Zarówno Wiesław M., jak i Rafał T. zatrzymani są w tej sprawie po raz drugi, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania.

– Jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych i miejscach zamieszkania osób biorących udział w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie. Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy – przekazał Brodowski.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymani usłyszą zarzuty.

Realizowane czynności związane są z podejrzeniem działania na szkodę MPWiK w Warszawie i innych oferentów podczas realizowania zamówień publicznych.

Pierwsza o sprawie poinformowała „Panorama TVP.

źródło:
Zobacz więcej