Wybuch w pobliżu pałacu prezydenckiego w Dżakarcie. Są ranni

Przez kilka godzin park był zamknięty kordonem policyjnym (fot. Reuters/Willy Kurniawan)

Wybuch prawdopodobnie granatu dymnego w parku nieopodal pałacu prezydenckiego w centrum Dżakarty ranił dwóch żołnierzy – poinformowała indonezyjska policja. Prezydenta kraju, Joko Widodo, nie było w tym czasie w pałacu.

Zwolennik szariatu wychłostany za pomałżeński seks. Gapie zdarzenie nagrywali

Indonezyjczyk działający w organizacji, która wymusza na rządzie restrykcyjne zmiany w prawie, dotyczące chłostania osób cudzołożących, sam podpadł...

zobacz więcej

Nie wiadomo jeszcze, czy eksplozja była efektem ataku terrorystycznego, a jeśli tak, to czy był on motywowany religijnie. Indonezja, najliczniejszy na świecie kraj muzułmański, od kilku lat zmaga się ze wzbierającą falą przemocy.

W wyniku eksplozji rany odniosło dwóch żołnierzy, którzy przebywali w północnej części parku ze względu na odbywane ćwiczenia. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Nie stracili przytomności.

Szef stołecznej policji Gatot Eddy Pramono poinformował, że trwa śledztwo w sprawie wybuchu. Mundurowi na kilka godzin zamknęli dostęp do parku dla osób postronnych.

W listopadzie sześć osób odniosło rany w wyniku zamachu samobójczego w mieście Medan. 24-letni student, który się wysadził w powietrze, miał powiązania z inspirowaną Państwem Islamskim radykalną organizacją.

Miesiąc wcześniej zamachowiec ranił nożem byłego ministra bezpieczeństwa. Polityk był operowany, ale opuścił już szpital.

źródło:
Zobacz więcej