RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Lewandowski uśmiechnięty po gali: Wyniki traktuję z przymrużeniem oka [WIDEO]

Podczas gali Złotej Piłki Robertowi Lewandowskiemu towarzyszyła żona Anna (fot. REUTERS/Christian Hartmann)

Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w plebiscycie Złotej Piłki. Choć oczekiwania były większe, 31-letni piłkarz Bayernu Monachium nie miał smutnej miny. – Nie jestem rozczarowany wynikiem. Plebiscyty zawsze należy traktować z przymrużeniem oka – powiedział kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z TVP Sport.

Lewandowski dopiero ósmy. Jerzy Dudek: Ten plebiscyt to konkurs popularności

Radość, duma, ale i... spory niedosyt. Choć kończący się rok był dla Roberta Lewandowskiego jednym z najlepszych w karierze, głosujący w...

zobacz więcej

Kiedy ogłoszono miejsce Polaka, widać było, że nasz piłkarz nie jest do końca zadowolony z rozstrzygnięcia. Później miał już dużo lepszy humor.

- Rankingi mają to do siebie, że czasem szokują. Jestem szczęśliwy, że mogę być na gali.

Głosujący dziennikarze z całego świata brali pod uwagę okres pomiędzy listopadami 2018 i 2019 r. W tym czasie kapitan kadry strzelił ponad 60 goli, wygrywając z Bayernem mistrzostwo i Puchar Niemiec.

- Jak widać, to za mało. W przyszłym roku muszę dorzuć coś więcej. Ale jestem pewien, że moja forma będzie procentować także w przyszłorocznym rankingu. Z Bayernem prezentujemy się dobrze, a uważam, że jeszcze nie pokazujemy w pełni swojego potencjału. W Lidze Mistrzów strzeliliśmy już mnóstwo goli. W przyszłym roku czekają nas jeszcze mistrzostwa Europy - dodał Lewandowski.

Spytany o szanse Polaków na przyszłorocznym Euro, Lewandowski nie był przerażony rywalami, z którymi przyjdzie nam grać.

- Tak naprawdę to nie ma znaczenia, z kim mierzysz się w grupie. Na takiej imprezie decyduje forma turniejowa. Ważne, żebyśmy pojechali na Euro dobrze przygotowani, pełni sił i powera. Hiszpania jest faworytem do wywalczenia tytułu, Szwedzi to niewygodny przeciwnik, ale jeśli trafimy z formą, to będzie nam się łatwo grało - zakończył Lewandowski.

W plebiscycie Złotej Piłki po raz szósty w karierze triumfował Leo Messi.

źródło:
Zobacz więcej