Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Będzie dużo do dzielenia”. Polityk z taśm Neumanna dostał nową posadę

Na nagraniu słychać również Sławomira Neumanna i lokalnych działaczy PO (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Były minister sportu w rządzie Ewy Kopacz i były poseł PO Andrzej Korol został dyrektorem Biura Prezydenta Gdańska do spraw Sportu. Ostatnio głośno o Korolu było w październiku, kiedy na jaw wyszły tzw. taśmy Neumanna. – Musisz to zrozumieć, jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia – to wszystko – mówił na ujawnionych przez „Wiadomości” TVP1 nagraniach polityk.

„Jak wygramy wybory, to będzie dużo do dzielenia”. Nowe taśmy Neumanna

„Chodzi o to, żeby mieć wpływ na miasto”, „mamy dwa miejsca do rady nadzorczej”, „jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia” –...

zobacz więcej

O nowej posadzie Korola poinformowało Radio Gdańsk. Słowa byłego ministra w rządzie PO-PSL zostały utrwalone na jednej z taśm, które zostały ujawnione przed dwoma miesiącami. Słychać tam również Sławomira Neumanna i lokalnych działaczy PO.

– Nie jest planem Adama (Korola – przyp. red.) siedzieć w Tczewie do końca życia, ma w d***e to. Mówię ci całkiem szczerze: tylko wygraj wybory i zostań szefem Platformy, wtedy po Adamie – wtedy, bo on się wycofa – mówił Neumann.

– Ja nie mam żadnych ambicji w Tczewie, ja jestem gdańszczaninem i jeżeli mam jakieś ambicje, to ewentualnie z Gdańskiem – dodawał Korol.

– Bo ja wiem, że Tczew nie zasłużył na Korola. Korol nie jest z Tczewa. Ja to wiem – kontynuował Neumann.

– Musisz to zrozumieć, jak wygramy wybory samorządowe, to będzie dużo do dzielenia, to wszystko – mówił Korol. Polityk zapytał retorycznie, czy chodzi o to, żeby „gdzieś tam na końcu ktoś został dyrektorem?”. – Nie oszukujmy się – o to chodzi, czy nie – podkreślił.

– No tak, chodzi o to, żeby mieć wpływ na miasto – odpowiedział Korolowi lokalny działacz.

Korol jest też utytułowanym sportowcem. Jako wioślarz był czterokrotnie mistrzem świata oraz mistrzem olimpijskim z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

źródło:
Zobacz więcej
503 Backend fetch failed

Error 503 Backend fetch failed

Backend fetch failed

Guru Meditation:

XID: 423071398


Varnish cache server